Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. ARZU ALİBABA'NIN KİTABI YAYINLANDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba'nın "The Establishment of the International Criminal Court - Origins, Establishment Process, Implications, Controversies" adlı kitabı Lambert Academic Publishing tarafından yayınlandı.

 
Kategori  Kategori : Doğu Akdeniz Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2265
Tarih  Tarih : 14 Mart 2011 15:57

 

DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. ARZU ALİBABA’NIN KİTABI LAMBERT ACADEMIC PUBLISHING TARAFINDAN YAYINLANDI

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba’nın “The Establishment of the International Criminal Court - Origins, Establishment Process, Implications, Controversies” adlı kitabı Lambert Academic Publishing tarafından yayınlandı.

Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba Almanya’da basılan kitabında, 17 Temmuz 1998’de Roma’da gerçekleşen Roma Diplomatik Konferansı neticesinde 120 ülkenin desteğiyle kurulmuş olan Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin kökeni, kuruluşu, yargı yetkisi ve mahkemenin kuruluşuyla ilgili tartışmalar hakkında detaylı bilgilere yer verdiğini belirtti.

Kitabında, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin soykırım, insanlık aleyhine suçlar ve savaş suçlarını yargılayıp cezalandırma konusundaki yetkilerini ele alan DAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alibaba, uluslararası hukukta I. Dünya Savaşı’ndan sonra başlayan ve Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin kuruluşuna kadar gelen, milletlerarası toplumun uluslararası bir ceza mahkemesi kurma çabasını incelemekte olduğunu söyledi. Bu bağlamda, Yrd. Doç. Dr. Alibaba kitabında, Nürmberg ve Tokyo Uluslararası Askeri Ceza Mahkemeleri ile Eski Yugoslavya ve Ruanda Uluslararası Ceza Mahkemelerini de incelediğini sözlerine ekledi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba, “The Establishment of the International Criminal Court” adlı kitabında, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin uluslararası suçların yargılanmasını nasıl yeni bir boyuta taşıdığını da irdelediğini söyledi.

Soykırım, insanlık aleyhine suçlar ve savaş suçlarının uluslararası toplumun barış ve güvenliğini tehdit eden suçlar oldukları hususunda konsensüs olduğuna değinen Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba, bu suçların cezasız kalmamaları amacıyla Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin kurulduğunu vurguladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Alibaba’nın Almanya’da basılarak satışa sunulan “The Establishment of the International Criminal Court - Origins, Establishment Process, Implications, Controversies” adlı kitabı, Lambert Academic Publishing tarafından yayınlandığını da söyleyerek www.amazon.com veya www.get-morebooks.com adreslerinde online olarak satışa sunulduğunu da ifade etti.

 

 

 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi