İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, MURATAĞA, SANDALLAR VE ATLILAR KATLİAMININ 46. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI.

İÇİŞLERİ BAKANI AYŞEGÜL BAYBARS, MURATAĞA, SANDALLAR VE ATLILAR KATLİAMININ 46. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI.
Bugün, toplumsal belleğimizde unutulmaz yaralar açan Muratağa, Sandallar ve Atlılar katliamının 46. yıldönümünde, Eoka tedhiş örgütünün 16 günlük bebekten, 95 yaşındaki yaşlısına kadar sivil halkımıza karşı gerçekleştirdiği acımasız saldırıları ve savaşın acı yüzünü bir kez daha derin bir üzüntü içerisinde hatırlıyoruz.
Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerimizde o gün, sonsuzluğa yürüyen suçsuz, sivil insanımızın acısını halen yüreklerimizde taşıyoruz. Geçmişten aldığımız derslerle bu topraklarda böylesi acıların bir daha yaşanmaması, gerginlik ve çatışmalardan uzak, güven ortamında geleceğimizi kurmak için çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen Eoka tedhiş örgütünün gerçekleştirdiği saldırılar sonucu Muratağa, Sandallar ve Atlılar katliamlarında yaşamlarını yitiren şehitlerimizin manevi hatıraları önünde saygı ile eğilir, Allah’tan rahmet diler, ülkem adına böylesi acıların bir daha yaşanmamasını temenni ederim.
Paylaş

Önceki Haber

KTSO: Sosyal Sigorta Desteğinin Düzeltilmesi İşten Durdurmaları Önleyecektir.

Sonraki Haber

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, küresel salgın Covid-19’un olumsuz yönde etkilediği turizm sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve vurguladı;

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 15 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!