Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Spor Kulüplerini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Spor Kulüplerini Ziyaret Etti

“Gazimağusa ziyaretimizde bu kez duraklarımız spor kulüpleriydi. Mağusa Türk Gücü, Dumlupınar TSK ve Çanakkale TSK lokallerine misafir olduk. Spor kulüplerimizin Başkan, yönetici ve üyeleri ile sohbet fırsatı bulduk. Başarılarından dolayı onları kutladık. Kulüplerimizin geleceğe yönelik yeni projelerinin yanında sıkıntılarını da dinledik.

Güncel konularla ilgili sohbetlerimizin ana konusu kaçınılmaz olarak Covid19 salgınıydı. Ülkemizde vakaların giderek artmakta olduğu bu günlerde alınacak tedbirlerin önemi de bir o kadar artıyor. Bu nedenle yurt dışından girişlerde yapılan pcr testlerinin ayrıcalık tanımadan herkese uygulanması gerektiğini bir kez daha dile getirdik. Son günlerde gündemde olan ‘pcr’sız giriş ayrıcalığı konusunun kabul edilemez olduğunu ve bu tür uygulamaların riski daha da artırdığını söyledik.

Benzer bir riskin daha önce ‘jet krizi’ olarak anılan olayda da yaşandığını hatırlattık. Hükümet tarafından alınması gereken tedbirleri tekrar vurguladık. Bunları, yurtdışından giriş yapanların en azından pcr test sonuçları belli olana kadar karantina altında tutulmalarını temin etmek, Güney’e gidiş gelişlerde random-test yapmak ve artık yerel vakalar da söz konusu olduğundan içte de random- test uygulamasına başlamak şeklinde sıralayabiliriz. Tabi devlet tarafından uygulanacak bu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın kendi tedbirlerini alması gerektiğinin de altını çizdik.”

Paylaş

Önceki Haber

Gazimağusa nin kurtulusu

Sonraki Haber

DENKTAŞ: “TÜRKİYE, GÜNEY KIBRIS VE DÜNYA İLE YENİ BİR İLİŞKİ SEVİYESİNİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − seven =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!