DENKTAŞ: “TÜRKİYE, GÜNEY KIBRIS VE DÜNYA İLE YENİ BİR İLİŞKİ SEVİYESİNİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

DENKTAŞ: “TÜRKİYE, GÜNEY KIBRIS VE DÜNYA İLE YENİ BİR İLİŞKİ SEVİYESİNİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM”
Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, ülkedeki dağınıklığın bir an önce toparlanabilmesi adına amacının iç barışı sağladıktan sonra Türkiye, Güney Kıbrıs ve dünya ile yeni bir ilişki seviyesi oluşturmak olduğunu belirtti.
Denktaş, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı (KTOEÖS) ziyaret ederek Başkan Tahir Gökçebel ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Ziyarette bir konuşma yapan Denktaş, seçim kampanyası başlangıcı öncesi sivil toplum örgütleri ile istişarede bulunmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiğini anımsatarak adaylık fikrinin nasıl başladığı hakkında bilgi verdi.
Ülkede büyük bir dağınıklık yaşandığını ve bu dağınıklığın bir an önce toparlanabilmesi adına aday olduğuna işaret eden Denktaş, Devletin en tepesinden başlayarak kurumlar arasında devam eden çekişmelerin kararı almasında en büyük etken olduğunu söyledi.
Denktaş, uzlaşma kültürünün yeniden tesis edilerek olabildiğince geniş toplumsal mutabakatın sağlanması gerekliliği üzerinde durarak amacının iç barışı sağladıktan sonra Türkiye, Güney Kıbrıs ve dünya ile yeni bir ilişki seviyesi oluşturmak olduğunu belirtti.
Bu anlamda bir önderlik yapabileceğine inandığına vurgu yapan Denktaş, hükümetlerde görev yaptığı sürelerde sendikalarda konuşarak, zaman zaman da tartışarak her zaman bir uzlaşı yolunu bulduklarını söyledi.
Denktaş: “Bu uzlaşı kültürünü şimdi bir başka görevde ‘toplum tahdında ele alabilir miyiz?’ düşüncesiyle uğraş vereceğim.” dedi.
GÖKÇEBEL
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel de konuşmasında ülke sorunlarının aşılması yönünde yıllardır çalıştığını ve bu kapsamda ülke siyasetinin de iyi bir noktaya gelmesi için uğraş verdiğini belirtti.
Gökçebel, toplumda siyasete ciddi bir güvensizlik olduğunu ifade ederek bu güvensizliği ortadan kaldıracak liderlere ihtiyaç olduğunu söyledi.
Toplumsal menfaatler adına her zaman taraf olduklarına değinen Gökçebel, ülke insanının iradesini kullanabilen siyasete gereksenim duyduklarını kaydetti.
Denktaş’ın Bakanlık yaptığı dönemlerde Kıbrıs Türk toplumun hassasiyetlerine önem verdiğini gördüklerine değinen Gökçebel, Cumhurbaşkanlığı makamına gelmesi durumunda bu hassasiyetleri kendisine her zaman hatırlatacaklarını belirtti ve kendisine başarılar diledi.

Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Spor Kulüplerini Ziyaret Etti

Sonraki Haber

Orel Anısına Yarıştılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 15 =