Soysan; “Siyasi Rant Uğruna Topluma Kötülük Yapanları Affetmeyeceğiz”

Soysan; “Siyasi Rant Uğruna Topluma Kötülük Yapanları Affetmeyeceğiz”

Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü ile Gönyeli Belediyesi arasında imzalanan ve toplumun menfaatine olacak olan işbiriği protokolünün, bu protokolün onayı kararını alan ayni Bakanlar Kurulu tarafından iptal eedilmesi kabul edilebilir değildir ve oldukça düşündürücüdür.

Protokolün kapsamı dışına çıkılmadığı sürece özelde Gönyeli halkı ve Telekomünikasyon Dairesi genelde de toplumun menfaatine atılan bir adım olacağını belirten ve imza koyanları tebrik edip destek sözü veren sendikamız şimdi yapılanları hayretle ve esefle izlemektedir.

Gönyeli Belediyesi ile Telekomünijkasyon Dairesi arasında 29 haziranda imzalanan işbirliği protokolü Gönyeli Belediye sınırları içerisinde kalan veya Gönyeli Telekomünikasyon santralinden haberleşme hizmeti alan veya alacak olan tüm ev ve işyerlerine fiberoptik kablo ile haberleşme hizmetlerinin götürülmesini sağlayacak ve oluşturulacak bu altyapı şebekesinin masrafları tamamaen Gönyeli Belediyesi tarafından karşılanacak ve altyapı Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü’ne teslim edilecekti.

Bu adım kimleri rahatsız etti…

            Yapılan işbirliği protokolünün kimleri neden rahatsız ettiği ve protokolü onaylayan ayni Bakanlar Kurulu tarafından gerekçesiz şekilde iptal etmesine neden olan bu büyük rahatsızlığın özelde Gönyeli halkıyla genelde ise toplumla paylaşılması gerekmektedir.

Kulağımıza gelen iddialar oldukça ürkütücüdür.

Protokolün iptal edilmesine ön ayak olanların daha önce Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığında Bakanlık ve Müsteşarlık yapmış şimdi Bakanlar Kurulunda bulunan kişiler olması bu kişilere karşı sendikamızın geçmişte verdiği mücadelenin de ne kadar haklı olduğunu göstermektedir. Protokolün iptal edilmesi için ortaya konulan iddia ve sözde gerekçeler oldukça manidar ve ürkütücüdür.

Amcaoğlu, Benli Kavgası iddiaları dileriz ki doğru değildir…

Yapılan işbirliği protokolünün iptal edilmesinin sebebi olarak talimatın Anakara’dan geldiği ve Telekomünikasyon Dairesi’nin tümden özelleştirilmesi sözkonusu olduğu iddia edilirken, bir başka iddia da Gönyeli Belediyesi için yapılan Amcaoğlu Benli kavgasının sebep olduğu iddiasıdır. Dileriz ki her iki iddia da doğru değildir. Çünkü topluma yapılan yatırımların önü ucuz hesaplaşmalarla kesilmemelidir.

 

İptal Gerekçesi Hiç Samimi Değildir…

Protokolün iptal edilmesinin sebebi olarak sözde iddia edilen ‘altyapının ada genelinde ve devlet tarafından yapılacak olacağı’ iddiası samimi değildir. Bugüne kadar Telekomünikasyon Dairesine değil yatırım yapmak çivi çakmaya niyeti olmayan hükümetler, bu konuda inandırıcı olamazlar.

 

Rezalete seyirci kalmayacak konunun takipçisi olacağız.…

Protokolün iptal edilmesi ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nı sinmiş kalmış atılan imzanın arkasında dik durmadığını görmek bizleri derinden üzmüştür. Belediye Başkanı ise protoklü hayata geçirmek için vargücüyle yola devam edeceğini belirtmiştir.

Konunun takipçisi olacak ve Telekomünikasyon Dairesi üzerine oynanan kirli oyunları bozmak için geçmişte verdiğimiz mücadele ışığında bize düşen ne varsa yapacağız. Bilinmesini isteriz ki; Topluma yapılmaya çalışan yatırımların önünü tıkayanları asla affetmeyeceğiz.

Paylaş

Önceki Haber

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Yaz Dönemi Öğrencileri Yeni Deneyimler Kazanmaya Devam Ediyor…

Sonraki Haber

Sanatçı Orazbek Yessenbayev Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için, ” Bisiklet Turu, Hasat, Kuğu Gölü, Orkestra ve Pireyi Fil Yapmak” adlı eserleri tuvaline resmetti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 7 =