Başbakan DAÚ de İdi

KKTC BAŞBAKANI ERSİN TATAR’DAN DAÜ’YE ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar heyeti ile birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’a ziyaret gerçekleştirdi. COVID-19 pandemisi ve yeni akademik yıl hakkında gerçekleşen görüşme 21 Ağustos 2020 Cuma günü, saat 13:00’de yapıldı.

Görüşme öncesi basına yapılan açıklamada DAÜ’nün bir devlet üniversitesi olarak devletin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini dile getiren Prof. Dr. Hocanın, Mart ayından itibaren COVİD-19 pandemisi süresince devletin verdiği güçlü desteklerden ötürü teşekkür etti. Yapılan önemli toplantılarla yeni akademik yıl için alınacak önlemler doğrultusunda bilgi aldıklarını da vurgulayan Prof. Dr. Hocanın, bu bağlamda gerekli önlemlerin alınması için adımlar atılacağını sözlerine ekledi. Prof. Dr. Hocanın ziyaretten ötürü duyduğu mennuniyeti dile getirerek, ziyaretlerinden dolayı Başbakan Tatar’a teşekkür etti.

DAÜ’nün yükseköğrenim alanının lokomotifi olduğunu vurgulayan Başbakan Tatar, pandemi sürecinde bilim yuvası olan DAÜ’den faydalandıklarını kaydederek, bu sürecin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü sözlerine ekledi.Temmuz itibari ile ekonomik şartlardan ötürü de adım adım normalleşmenin başladığını ifade eden Başbakan Tatar, bu süreçte KKTC’nin temiz ve güvenilir olduğunun da kanıtlandığını sözlerine ekledi. Öğrencilerin gönül rahatlığı ile ülkeye gelebileceklerini vurgulayan Başbakan Tatar, öğrenci gelişlerinin belli bir periyotta ve program dahilinde olmasının planlandığını kaydetti. Başbakan Tatar, ayrıca basın mensuplarının sorusu üzerine Kapalı Maraş konusunda da bilgiler verdi. Basın mensuplarına yapılan açıklamaların ardından Prof. Dr. Aykut Hocanın günün anısına Ersin Tatar’a anı tabağı takdiminde bulundu.

Ziyarette KKTC Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ VYK Üyeleri Ersun Kutup, DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Aktuğlu, Doç. Dr. Serhan Şensoy ve Doç. Dr. Deniz İşçioğlu da hazır bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

Kanal T DAÚ deydi

Sonraki Haber

DAÚ eski rektörleri nden Güven yeni rektör Hocanın i ziyaret etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!