DAÜ Turizm Fakültesinden İki İsim MasterChef’in Final Seçmelerine Girdi

DAÜ Turizm Fakültesinden İki İsim MasterChef’in Final Seçmelerine Girdi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunu ve öğretim görevlisi Tanya Kilitkayalı ve Mutfak Sanatları 2014 mezunu Mehmet Celal Sarıgül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve DAÜ ‘nün düzenlediği MasterChef yarışmasında temsil ediliyor. Program Türkiye’de ilk kez TV-8 kanalında yayınlandı. Yarışmanın ön seçim sürecinde başarılı olan eğitmen Kilitkayalı’nın geleneksel bir Kıbrıs yemeği olan “Pirohu” yu kendine özgü yorumu jüri üyeleri tarafından büyük beğeni topladı. İkinci turda Kilitkayalı’nın soğuk çorbası “Gazpaço” onu finale taşıdı. DAÜ mezunu Mehmet Celal Sarıgül de jüri üyelerini birbirinden güzel yemeklerden etkiledi ve MasterChef yarışmasının ilerleyen dönemlerinde yarışmaya hak kazanan yarışmanın final seçmelerine giden isimlerden biri oldu.

DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Kılıç, yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, Kilitkayalı’nın DAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden mezun olduktan sonra DAÜ’de eğitimine devam ettiğini ve yüksek lisansını tamamladığını belirtti. Tanya Kilitkayalı bölümde hoca olarak çalışıyor ve büyük başarılar sergiledi. DAÜ mezunu Mehmet Celal Sarıgül’ü başarılı bir öğrenci olarak nitelendiren Prof.Dr.Kılıç, Öğretim Görevlisi Kilitkayalı ile birlikte DAÜ’de aldığı kaliteli eğitimle yarışmada başarılı olacağını belirtti.

“Dünya Mutfağına Hakim Olan Bir İsim”
Tanya Kilitkayalı’nın TV programında yer almasından büyük heyecan duyduklarının altını çizen Prof.Dr.Kılıç, Kilitkayalı’nın sadece Kıbrıs mutfağı konusunda bilgili olmakla kalmayıp, aynı zamanda gastronomi kültürüne de çeşitli yerlerinde hakim olan bir isim olduğunu dile getirdi. alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip dünya. Prof.Dr.Kılıç, eğitmen Kilitkayalı’nın çocukluğundan beri annesiyle birlikte “Garavolli Cafe & Bar” adlı aile şirketinde çalıştığını ve halen müşterileri için yöresel yemekler üretmeye devam ettiğini söyledi. Prof.Dr.Kılıç, Kilitkayalı’nın DAÜ’de edindiği gastronomi bilgisi ile doğal yeteneğini birleştirebildiğini ve Kıbrıs mutfağını kendi adına yorumlayabildiğini, dünya mutfağından farklı lezzetler yaratabildiğinin altını çizdi. Kılıç, Kilitkayalı’nın eğitimi, akademisyenliği, uygulama bilgisi ve girişimci ruhu ile birçok gence rol model olduğunu söyledi.

Mezunlarının başarısından gurur duyduklarını belirten Prof.Dr.Kılıç, Kilitkayalı ve Sarıgül’ün yarışmadaki başarısından şüphe duymadıklarını söyledi.

Kılıç ayrıca TV-8 kanal yönetimine, Acun Ilıcalı’ya ve MasterChef’in ev sahiplerine Kilitkayalı ve Sarıgül’e bu fırsatı sağlayanlara teşekkür etti.

Paylaş

Önceki Haber

YARIM KALAN PROJELERDE ÇALIŞMALAR HIZLANIYOR

Sonraki Haber

KKTF  GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TENİS KULÜBÜ PLAJ TENİSİ TURNUVASI GÜN GLAPSİDES PLAJI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − nine =