SADIKOĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

SADIKOĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI
“30 AĞUSTOS RUHUNU, AYNI DUYGULARLA 20 TEMMUZ’DA YAŞADIK”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Türkiye’nin ve ülkemizin ulusal bayramlarından olan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Sadıkoğlu, milletine zaferi armağan etmek için canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü kutlama mesajının devamında ise şunlara yer verdi: “98 yıl önce büyük Türk Ordusu tarafından kazanılan zaferin yıldönümünü ülkemizde de kutluyor olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Bu büyük zaferin ülkemize de ilham kaynağı olduğu aşikârdır. Zira kahraman Türk ordusunun Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadeleyi, gözünü bile kırpmadan canını feda edişini, bizler de 20 Temmuz Mutlu Barış Harekâtı’nda aynı duygularla yaşadık. Bu sebeptendir ki, milletimiz bu zaferlerle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını; minnet ve şükranla anıyor, Türk Ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Paylaş

Önceki Haber

GEZİCİ ARAŞTIRMA Son Anketini açıklıyor,

Sonraki Haber

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Kıbrıslı Türk Sanatçı Birgül Beyazyük Gedik’in “ Mekansal Yansımalar” adlı kişisel resim sergisi Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri tarafından 31 Ağustos’ta açılacak…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + nine =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!