Kültürel Miras Teknik Komitesi Araştırma Gerçekleştirdi

Kültürel Miras Teknik Komitesi Araştırma Gerçekleştirdi
Ali Tuncay şu sözleri söyledi:
“Kültürel Miras Teknik Komitesi’nin gücü sadece görevlendirilmiş üyeleri ve uzmanlarıyla sınırlı değildir. Kökeni ne olursa olsun, kültürel mirasın korunmasına gönülden hiçbir karşılık beklemeden çalışan dostlarımız da gücümüze güç katmaktadır. Bu dostlarımızdan Dr.Okan Dağlı ve jeolog Mehmet Necdet ‘le birlikte geçtiğimiz haftalar içerisinde yoğun bir şekilde Kültürel Miras Teknik Komitesi’nin Mağusa’daki projelerinin hayat bulabilmesi için arazide yeni taş kaynağı araştırması yaptık.
Zorlu arazi koşullarında zaman zaman arazi aracı kullanarak zaman zaman ise yürüyerek Mağusa çevresinde araştırmalar gerçekleştirdik.
Yapılan araştırmaların sonucunda Mağusa’daki tarihi eserlerde kullanılabilme potansiyeli olan alternatif bazı taş kaynakları bulduğumuzu kültürel miras dostlarına bildirmek isterim.
Bu vesileyle dostlarımız Dr. Okan Dağlı ve jeolog Mehmet Necdet Beye teşekkürlerimizi iletmek isterim. Bu dostlarımız gibi hiç karşılık beklemeden, hatta kendilerinden vererek çalışmalarımıza katkıda bulunan insanlarımızın bulunduğu yerde umut her zaman vardır.”
Paylaş

Önceki Haber

3-6 yaş çocuğu olan annelere yönelik düzenlenen ‘Öznel İyi Oluş Psiko-Eğitim Programı’ kapanış töreni UKÜ’de gerçekleşti.

Sonraki Haber

MARAŞ AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ MERHUM EROL AVCIERLER MÜSABAKASI GERÇEKLEŞTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!