UMK-OGGA TEAM “DENİZDE DOĞAYI HİSSET” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

UMK-OGGA TEAM “DENİZDE DOĞAYI HİSSET” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KATILIMCILARA DOĞA VE ÇEVRE SEVGİSİ AŞILANIRKEN, AİLELERE ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRME OLANAĞI YARATILDI

KARAOKÇU “KATILIMIN HEDEFLEDİĞİMİZİN ÜZERİNDE OLMASI MÜCADELEMİZ ADINA BİZİ SEVİNDİRDİ”

ŞOFÖROĞLU “OGGA TEAM OLARAK BU KUTSAL MÜCADELEYE OMUZ VERMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, amatör balıkçılık konusunda çok popüler bir duruma gelen Ogga Team ve Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti ile işbirliğinde “Denizde Doğayı Hisset” etkinliği hafta sonu gerçekleştirildi.

Çocuklara ve gençlere doğayı ve denizi sevdirmek, ailelere çocukları ile birlikte kaliteli zaman geçirmelerine olanak yaratmak amacıyla nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının en önemli yumurtlama alanlarından biri olan Alagadi Sahili’nde yapılan etkinliğe büyük bir ilgi oldu.

Sahil temizliği ve bölgede dalgıçlar tarafından ilk kez su altı temizliğinin yapıldığı, ayrıca çocuk ve büyüklerin birlikte ip çekme ve torba ile koşma yarışının gerçekleştirildiği etkinliğe Girne Leo Kulübü ve ülkemizde yaşaya yabancı uyruklu aileler de çocuklarıyla birlikte destek verdi.
Etkinlik saat 19.30’da nesli tükenmekte olan yavru deniz kaplumbağalarının Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti ekibi tarafından denize bırakılması ile son buldu.
Etkinlik sonunda Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’ne Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve Ogga Team Kurucu Üyesi ve Kaptanı Mustafa Şoföroğlu tarafından plaket takdim edildi.

HASAN KARAOKÇU
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu, çocuklara ve gençlere doğayı ve denizi sevdirmek, ailelere çocukları ile birlikte kaliteli zaman geçirmelerine olanak yaratmak amacıyla Ogga Team ekibi ile işbirliğinde düzenledikleri etkinliğe gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinliğe katılan tüm bireylere covid-19 önlemleri çerçevesinde maske dağıtıldığını ve hijyen kurallarına özen gösterildiğini ifade eden Başkan Karaokçu şöyle konuştu:
“Katılım hedeflediğimizin çok üzerinde olması bizleri çok sevindirdi.
Gerek doğa temizliği, gerekse düzenlenen oyunlara, ailelerin çocukları ile birlikte büyük bir heyecanla katılarak kapalı ev ortamından ve sanal dünyadan uzak güzel vakit geçirmeleri ana hedefimizdi. Önleme çalışmalarımızın en önemli ayağı olarak bir etkinliğimizi daha başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadık.
Ben en başta Ogga Team ekibine, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’ne, çocukları ile birlikte etkinliğimize katılan tüm ailelerimize ve Girne Leo Kulübü üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

MUTAFA SOFÖROĞLU
Ogga Team Kurucu Üyesi ve Kaptanı Mustafa Şoföroğlu ise yaptığı konuşmada, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile geçtiğimiz yıl “Denizde Doğayı Hisset Sloganı” ile özellikle sosyal ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara yönelik balık tutma etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu yıl ise “Denizde Doğayı Hisset 2” etkinliğini çok daha değişik bir konseptte yaptıklarını anlatan Mustafa Şoföroğlu, “Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu çok önemli bir mücadele içerisindedir. Ogga Team olarak bu kutsal mücadeleye omuz verdik ve yarattığımız farkındalık ve duyarlılıktan oldukça memnunuz.
Etkinliğimize bu yıl beklediğimizin çok üzerinde bir katılım oldu. Hedefimiz “Denizde Doğayı Hisset” etkinliğini geleneksel bir hale getirmektir.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile çok verimli bir işbirliğimiz var. Çocuklarımız, gençlerimiz ve toplumumuzun geleceği adına bu mücadelenin yanından yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş

Önceki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi SARS-CoV-2’nin İzini Sürecek Proje Başlatıyor; Yerel Bulaşın Kaynakları Araştırılacak…

Sonraki Haber

HALK PLAJI’NDAKİ LUNAPARK DA DÂHİL TÜM PARKLAR VE PİKNİK ALANLARI KAPATILIYOR HALK PLAJI’NDAKİ TÜM BÜFELER KAPATILD

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + seven =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!