Bağların Kalbinde Konaklayın

Sonbahar mevsimiyle başlayan üzüm hasadına bağ otellerinde tanıklık etmenin şimdi tam sırası…

Türkiye’de giderek artan butik şarapçılık kültürü özellikle Trakya ve İzmir civarında çok keyifli seyahat rotaları oluşmasını sağlıyor. Buradaki bağ evleri kendi şaraplarını üretirken konuklarına da üzümün şaraba büyülü bir biçimde dönüşümünü deneyimlettiriyor. Bağ evlerinde tadım etkinlikleri, bağ gezileri gibi etkinliklere katılabilir, restoranlarında şarapla leziz bir uyumiçinde eşleşen yemekleri, doğanın kalbinde yiyebilirsiniz. Bağ evlerinden bazıları ise konaklama olanakları da sunuyor. Özellikle de Eylül ve Ekim ayları, bağ bozumu dolayısıyla daha da hareketlenen bağ evlerinden konaklayabileceğiniz en güzel sekiz tanesini seçtik.

Eskibağlar Butik Otel, Elazığ

2009’dan beri faaliyet gösteren şaraphanesine ek olarak konaklama hizmeti de vermeye başlayan Eskibağlar Butik Otel, 50 dönümlük bir arazide 13 odasıyla hizmet veriyor. Otantik tarz mimariden esinlenilmiş binasında, odaların dışında restoran, havuz, hamam, tadım odası gibi hizmetler de bulunuyor. Arazide yetişen öküzgözü ve boğazkere üzümlerini doğayla baş başa eşsiz bir deneyimle tadabilirsiniz.

Dessera Bağ Evi, Kırklareli

200 dönüm Vino Dessera Bağları içinde bulunan Dessera Bağ Evi’nin otelinde 18 odası yer alıyor. Dört mevsim açık olan otelde sonbahar hasadının heyecanını tadabilir, kışın ise şömine başında eşsiz bir zaman geçirebilirsiniz. Otelin restoranı ise bahçesinde yetişen taptaze ürünleriyle sizi çok mutlu edecek.

Talay Bağ Evi, Bozcaaada

1600’lü yıllarda Bozcaada’ya yerleştirilen ilk müslüman Türk ailelerden biri olan Talay ailesinden dört kardeş, aileye ait 45 yıllık bağ evini restore ederek konuklarına hizmet vermeye başladı. Sadece 4 odası ile tam bir ev atmosferi yaşatan bağ evinde ayrıca deniz ve bağ manzaralı bir teras da yer alıyor. Bir taraftan unutulmaz bir tatil yaparken, bir taraftan da adanın bağlarını korumak için bir adım atmış olacaksınız.

Bakucha Vineyard Hotel, Kırklareli

Istranca dağlarının eteklerindeki vadide, 200 hekratlık bir alana kurulan tesiste, şato tipi üretimin yapıldığı Arcadia Bağları’nın yanı sıra bostanlar, meyve bahçeleri ve meşe koruları yer alıyor. Cumhuriyet döneminde kurulan ilk ve en büyük bağlardan biri olan Arcadia Bağları’nda Sauvignon Gris, Pinot Gris, Sauvignon Blanc, Narince, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Öküzgözü ve Papaskarası gibi zengin bir üzüm çeşitliliği yetişiyor. Bağda bulunan Bakucha Vineyard Hotel ise her biri özel teraslı 26 junior suite’i, Şefin Masası restoranında sunduğu leziz yemekleri, Kule Bar’da nefes kesen günbatımı manzarası ve atıştırmalıkları, bahçedesindeki yüzme havuzu ve zengin bir masaj menüsü ile sizlere eksiksiz bir tatil yaşatacak.

Vinifera Hotel Yedi Bilgeler, İzmir

Selçuk’ta bulunan Vinifera Hotel Yedi Bilgeler yeşilin her tonunu barındıran atmosferi ile benzersiz bir tatilin kapısını aralıyor. Misafirlerine bağların kalbindeki bir sonsuzluk havuzuyla da hizmet veren otel, ismini antik çağlarda bu bölgede yaşamış yedi bilgelerden alıyor. Taş odalarında konaklayarak, restoranındaki leziz yemeklerin ve şarapların tadını çıkararak unutulmaz bir Ege tatili yapabilirsiniz.

Urla Bağevi Vineyard Hotel, İzmir

Sade ve moden bir tarzda inşa edilmiş Urla Bağevi’nde 6 oda yer alıyor. Doğayla iç içe bir tatil için özel olarak tasarlanmış otelde Urla Bağ Yolu üreticilerinin şaraplarını tadabilir, yemyeşil atmosferinde huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Barbare Bağları, Tekirdağ

Barbare Bağları 230 dönümlük bir arazide yer alıyor. Eşsiz mikro iklimi sayesinde dünyanın en leziz üzümlerinin yetişebildiği bağlarda, üzümün ve şarabın yolculuğuna daha yakından eşlik etmek isterseniz Barbaros Bağ Evi Otel’de konaklayabilirsiniz. Bağlarda yetişen Merlot, Cabernet Sauvignon, Grenache, Syrah ve Mourvedre üzümleri sonbaharda toplanıp doğrudan üretimhaneye götürülürken siz de buna tanıklık edebilirsiniz.

Hotel Caeli, Çanakkale

Hotel Caeli’nin 21 odası isimlerini dünyanın seçkin üzümlerinden alıyor. Bir butik otelden çok beş yıldızlı lüks bir otel gibi tasarlanmış Hotel Caeli’de 700 metrekarelik bir SPA merkezi gibi ayrıcalıklı detaylar da yer alıyor. Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda yer alan otelin etrafını ise Porta Caeli bağları çevreliyor. Otelin bir diğer özelliği ise ev sahipliği yaptığı modern sanat eserleri ile misafirlerine bir de sanatla eşlik etmesi.

 

Paylaş

Önceki Haber

KEMPO GENÇLİK KUPASI HAZIRLIKLARI

Sonraki Haber

YAŞAM BOYU ÖĞRENMEYİ ÖĞRETMEK İÇİN DAÜ-SEM OLARAK YANINIZDAYIZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 3 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!