Gönyeli Belediye Başkanı Benli Fiber optik projesi için KTSO’dan destek istedi

Gönyeli Belediye Başkanı Benli Fiber optik projesi için KTSO’dan destek istedi

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ve beraberindeki heyet dün (8 Eylül) Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, gerekçesiz ve siyasi bir şekilde iptal edildiğini söyleyerek, “Her Eve Fiber Optik Projesi”  hakkında Başkan Candan Avunduk’a bilgi verdi.

Belediye başkanı benli ziyarette, belediyenin altyapı ve çevre düzenlemeleri konusunda Başkan Avunduk’a bilgi verdi. Benli, özellikle “Her Eve Fiber Optik Projesi”ne değinerek, “Hızlı ve çağdaş internetin önemi giderek daha da arttığı bir ortamda, hükümetin yanlıştan dönmesini bekliyoruz. Fiber optik projesine yönelik görev talebini yaparken sorumlusuna giderek teklifte bulunduk. Şartnamesini bize yazın, biz size projeyi tamamlayalım, teslim edelim dedik. Biz hiçbir zaman para kazanma derdinde de olmadık. Tek gailemiz halkımıza söz verdiğimiz bir yeniliği kazandırmaktır” diye konuştu.

Oda Başkanı Candan Avunduk ise projenin çağdaş ve güzel bir girişim olduğuna değinerek desteklenmesi gerektiğine işaret etti. Avunduk, kamu yararı için yerel yönetimler ile merkezi yönetimin ortak paydada buluşması için gayret göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Paylaş

Önceki Haber

2020 VI. BİREYSEL FEDERASYON KUPASI ŞAMPİYONU FM YAMAÇ SAMANİ

Sonraki Haber

DAÜ MEZUNU MURAT ÖZÇELİK’E WIKIPEDIA’DAN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 6 =