TÜM PERSONELİMİZİN SONUCU NEGATİF!

TÜM PERSONELİMİZİN SONUCU NEGATİF!
İSKELE BELEDİYESİ, RİSK GRUBUNDA BULUNAN PERSONELİNE KOVİD-19 TESTİ YAPTIRDI
TESTLER, YDÜ HASTANESİ TARAFINDAN YAPILDI
SADIKOĞLU: “İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Son günlerde artan vakalar nedeniyle tedbirlerini arttıran İskele Belediyesi, insan sağlığından hareketle, risk grubunda bulunan personeline, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından Covid-19 testi yaptırdı. Geçtiğimiz günlerde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden görevlilerin İskele’ye gelerek yaptığı testlerde personelin hiçbirinin test sonucunda pozitif vakaya rastlanmadı. Sahada, insan odaklı çalışan ve İskele Belediyesi Yuvam Anakucağı’nda ki öğretmenlerin ve hademenin tabi tutulduğu testlerin hepsi negatif çıktı.

SADIKOĞLU: “İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Personelin Kovid-19 testine tabi tutulduğu program hakkında konuşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Kovid-19 salgını bağlantılı vakaların KKTC’de yeniden yükselişe geçtiğini hatırlatarak şunlara yer verdi: “İskele Belediyesi, Mart ayından bu yana ülkemizde görülen Kovid-19 salgını konusunda aldığı yerinde ve etkili tedbirlerle, süreci başarı ile sürdürdü. Normalleşme sürecinde dahi tedbiri elden bırakmadık. Vatandaşlarımızı ve işletmelerimizi özellikle maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konusunda sürekli uyardık. Biliyoruz ki tedbirlere harfiyen uyulduğu takdirde virüsün üstesinden kolaylıkla gelebileceğiz. Bizim için her zaman öncelik insan sağlığı olmuştur. İskele Belediye personeline de Kovid-19 testlerini yaptırmak istememizin nedeni özellikle sahada olan personelimizin sürekli insanlarla temas halinde olmasıdır. Çok şükür ki, hiçbir personelimizin sonucu pozitif çıkmadı, hepsi de negatif. Her şeyin başı sağlık olduğu bilinciyle İskele Belediyesi olarak önlemlerimizi almaya devam edeceğiz.”

Paylaş

Önceki Haber

“Bayrak Bilim ve Türk Bayrakları” Müzesi

Sonraki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi Online Olarak Düzenlenen I. Uluslararası Türkçe, Edebiyat, Kültür ve Eğitim Sempozyumunda Temsil Edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 10 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!