Hastane Yandı, Suat Günsel Kurumun Kapılarını Açtı

Devletin üzerindeki yükü hafifletmek adına Yakın Doğu ve Girne hastaneleri acil servisleri ücretsiz hasta bakıyor.
Hastane yandı, Suat Günsel kurumun kapılarını açtı.
“Ülkede onkoloji hizmetleri aksıyordu, Suat Günsel ücretsiz onkoloji hizmeti verdi.
Devlette hastane kapasitesi kaç kez doldu, Suat Günsel hiç bir hastayı mağdur etmedi.
Kendi parasını harcadı, basketbol takımı kurup ülkesinin adını dünyaya yazdı. Kimsenin tanımadığı ülkede araba üretti, ülkesinin adını sanayi listelerine yazdı. Solunum cihazı üretti, ülkedeki vatandaşların canına bir güvence oldu.
Sanata yatırım yaptı. Bu ülke kurulduğundan beri açılan toplam sergi sayısından fazla sergi açtı. Bir kuruş para talep etmeden bu ülkenin içinde herkesi sanatla buluşturdu. Ülkede olmayan sahayı, sahneyi yaptı, her ihtiyaç olduğunda devletin ücretsiz kullanımına verdi. Hoca, KKTC gibi ülkeye Herbaryum açtı. Vizyonunu daha nasıl anlatayım.
Covid dönemi ülkesine dönemeyen bütün öğrencilere içerisinde tuvaleti olan en suit oda tahsis etti ve derslerinin aksamaması için kullanımlarına laptop verdi. Üç öğün yemek çıkardı. Hamile olduğu için işe hiç gelemeyen personellerine bile tam maaş ödedi. Ülkeye dönen Kıbrıslı öğrencilere kredi olarak okullarında geçerli olacak dersleri ücretsiz olarak verdi. Adanın en iyi uzaktan eğitim sistemini kurdu. Okulun bütün derslerini ücretsiz olarak halka açtı. Yüzlerce ücretsiz sertifika kursuna herkesin ücretsiz ulaşmasını sağladı. Ağzını açıp bir kez bunları yaptığını dillendirmedi.
Bu listenin eksiği var, fazlası yok.
Her fırsatta eleştirmek için bekleyenlerin inadına, ülkesine yatırım yapmaya devam etti. Ayrıca bir gazetecimiz Baflılığına laf etmiş. Buyursun bir gün misafirimiz olsun, Yakın Doğu’daki Bafidi miktarını gözleriyle görsün sonra doğduğu topraklara böylesine vefa ödeyen bir tek adam daha göstersin bana.
Aynı sağduyu ve özveriyi Dr Suat Günsel’i eleştirmek için bahane arayanlardan da bekliyoruz.
İyi ki varsın Suat hocam.”
Paylaş

Önceki Haber

YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ’NDEN SALAMİS KAMPİNG TESİSİ İLE İLGİLİ DUYURU

Sonraki Haber

Gezici Araştırma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!