Başbakan Ersin Tatar Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı’nı ziyaret etti. B

Başbakan Ersin Tatar, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs çalışmalarına ülkemizde değerli katkılar koyan Kıbrıs Türk Kızılayı ile Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Başbakan Tatar ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Kızılayın tüm dünyada önemli kuruluş olduğunu, gerek afet ve acil durumlarda gerekse ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yardım ve bağışlarla toplumda yardımlaşmayı geliştirmek adına önemli misyonu bulunduğunun altını çizdi. Kızılay’ın gerek ülkemizde gerekse dünyada, insani yardım hizmetinde model alındığına işaret eden Başbakan Tatar, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a ülkemizde yapılan çalışmalardaki değerli işbirliği, yardım ve katkıları için teşekkür etti.

Başbakan Tatar bu çerçevede Türk Kızılayı Delegasyonu ve Kuzey Kıbrıs Kızılay işbirliğiyle Hastanelerin acil ihtiyaç duyulan alanlarına katkılarda bulunduğunu hatırlatarak bu süreçte bu tip yardımların çok değerli olduğunun altını çizdi.

Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Sezai Sezen de yaptığı konuşmada Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın yeni yönetiminin yeni bir vizyonla yola çıktığını anlatarak toplumun hassasiyetleri ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak icraat yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ öğretim gorevlileri

Sonraki Haber

FUTBOLUN YENİDEN BAŞLAMASI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!