DAÜ AKADEMİSYENİ MATEMATİK BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. NAZIM MAHMUDOV , ÜÇ YIL ÜST ÜSTE DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI ARASINDA!

DAÜ AKADEMİSYENİ MATEMATİK BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. NAZIM MAHMUDOV , ÜÇ YIL ÜST ÜSTE DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI ARASINDA!
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazım Mahmudov, üç sene üst üste dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı. ABD ve Hollanda’dan bilim insanlarından oluşan ekibin; bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikatör bilimsel etki endeksini kullanarak, 2017, 2018 ve 2019 yılı için 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında belirlediği dünyanın en etkili bilim insanları listesi, Plos Biology isimli bilimsel dergide yayınlandı. 2019 yılında yayınlanan listeye Türkiye’den toplamda 196 bilim insanı girdi.
Prof. Dr. Nazım Mahmudov 2017, 2018 ve 2019 yılında tek yıllık etki ve kariyer boyunca etki kategorilerinde dünyanın en etkili bilim insanları arasında gösterildi.
Paylaş

Önceki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi’nden Korona Virüse Karşı Umut Veren Proje…

Sonraki Haber

DAÜ KKTC ye uygun program açtı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 12 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!