DENKTAŞ’TAN BELEDİYE EMEKÇİLERİ SENDİKASI’NA ZİYARET…

DENKTAŞ’TAN BELEDİYE EMEKÇİLERİ SENDİKASI’NA ZİYARET…
DENKTAŞ: “CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAKİ ÖZEL TEMSİLCİLERDEN BİRİ YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU OLACAK”
YALINKAYA: “YENİ ERENKÖY BELEDİYESİNDEKİ KRİZİN AŞILMASINDA DENKTAŞ’IN ROLÜ BÜYÜK”
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanlığı makamında oluşturacakları Özel Temsilcilerden birinin de yerel yönetimlerden sorumlu olacağını söyledi.
Denktaş, Belediye Emekçileri Sendikası’nı (BES) ziyaret etti ve seçim vizyonunu anlattı.
Burada yaptığı konuşmada geçmiş süreçte tüm zorluklara ve kesintilere rağmen halkın yanında olan tüm belediye emekçilerine teşekkür eden Denktaş, verilen mücadelenin çok anlamlı olduğunu kaydetti.
Denktaş, BES üyeleri ile bir çok kez bir araya geldiklerini, kimi zaman atışarak, kimi zaman batmış bir belediyeyi ayağa kaldırmak için birlikte uğraş vererek ortak uzlaşılarla bir yere geldiklerini söyledi ve bu durumun gelecek dönemde de aynı şekilde devam edeceğini ifade etti.
Daha önce bir çok kez dile getirdiği gibi Cumhurbaşkanlığında danışmanlık yerine özel temsilci atamalarının yapılacağını, bu temsilcilerden birinin de yerel yönetimlerden sorumlu olacağını kaydeden Denktaş, yaşanan sıkıntılar ile ilgili birebir temaslar kurup ortak paydalar oluşturmaya çalışacaklarını belirtti.
Özel Temsilcilerin mümkünse sorun ortaya çıkmadan tespitler yapıp sorunun başlangıç aşamasında çalışmalar yapacağına değinen Denktaş, bunun rol kapma ile değil istişare ile hükümetler nezdinde girişimler yaparak çözüleceğini söyledi.
“OLMAYACAK VAADLERİN PEŞİNDE OLMAYACAĞIZ”
Cumhurbaşkanının yetkisi ve sorumluluğu olmamasına karşın özellikle sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket ettiğinde etkisinin yüksek olacağını vurgulayan Denktaş, bunu sağlamaya çalışacaklarını dile getirdi.
Denktaş, konuşmasına şöyle devam etti:
“Önümüzdeki dönem, olmayacak vaatlerin peşinde koşarak değil, yapılabilecek olanları anlatarak adaylığımı anlatmaya çalışıyorum. Gelecek dönemde de inşallah ortaya koyduklarımızın gerçekleştiğini göreceksiniz”
Seçimin partiler seçimi olmadığına vurgu yapan Denktaş, adayın geçmişi, bilgisi, dış siyasette neleri yapabileceği ile ilgili karar verilmesi gerektiğini söyledi.
YALINKAYA
BES Başkanı Mustafa Yalınkaya da seçim sürecinde Belediye emekçilerini ziyaret eden ilk aday olduğu için Denktaş’a teşekkür etti.
Cumhurbaşkanlığı makamını, Kıbrıs Türkünün sözcüsü olarak gördüklerini söyleyen Yalınkaya, bu makama talip olan Denktaş’a seçim yarışında başarılar diledi.
Denktaş’ı Maliye Bakanı olduğu dönemde belediyeler ile ilgili yaşanan krizlerde kapısını çaldıkları ve çözüm ürettikleri bir kişi olarak bildiklerini kaydeden Yalınkaya, geçmiş dönemde Yenierenköy Belediyesi’nde yaşanan krizin aşılmasında Denktaş’ın büyük bir rolü olduğunu ifade etti.
Önümüzdeki dönemde bu ülkede bir çözüm olmasını arzu ettiklerini ifade eden Yalınkaya, çocuklarımızın da bu sorunu yaşayarak büyümesini istemediklerini dile getirdi.
Denktaş’ın bu konuda hiçbir şekilde geri duracağını düşünmediğini belirten Yalınkaya, Annan Planı döneminde ortaya koyduğu katkıların çok önemli olduğunu ve Kıbrıs Türk halkı için uğraş verdiğini söyledi.

Paylaş

Önceki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane’den Sosyal Sorumluluk Örneği: “Her Atık Çöp Değildir…”

Sonraki Haber

BASIN BÜLTENİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!