BASIN AÇIKLAMASI

Başbakan Ersin Tatar başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, etkisi tüm dünyada devam eden ve bu bağlamda ülkemizde alınan Covid -19 salgın tedbirleri neticesinde bedelli askerlik yasası kapsamından yararlanmak isteyen yükümlülerin haklarında sıkıntıya yol açacak bir durumun oluşmasına neden olduğu değerlendirmesinde bulunmuş ve bu hak mağduriyetinin bu süre zarfında ortadan kaldırılmasına imkan sağlamak üzere Bakanlar Kurulu tarafından Alınan Tedbirler ve Bulundukları Ülke koşullarına bağlı olarak Askerlik Yükümlülüğünü Bedelli Askerlik Kapsamında yerine getirecek olanlar hakkındaki yasal değişikliği onaylayarak resmi gazetede yayınlanmasına karar vermiştir.
Buna göre, daha önce 12 Mart 2020- 12 Temmuz 2020 tarihi aralığı için dondurulan KKTC’nde 120 gün ikamet etme süresi 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Paylaş

Önceki Haber

UKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli, gündemden düşmeyen Ermenistan – Azerbaycan arasındaki çatışmalar hakkında bilgi verdi.

Sonraki Haber

DENKTAŞ TELEVİZYON PROGRAMINDA VURGULADI…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two − 1 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!