Maraş sahiline giriş ile ilgili bilgilendirme

KONU: KAPALI MARAŞ’IN ZİYARETE AÇILMASI 08 EKİM 2020

BASIN DUYURUSU

KAPALI MARAŞ’IN BİR KISMI, BUGÜNDEN İTİBAREN, BELİRLENEN SAATLER ARASINDA, HALKIN YAYA ZİYARETİNE AÇILMIŞTIR. ZİYARET SÜRESİNCE AŞAĞIDA BELİRTİLEN KURAL VE İKAZLARA UYULMASI CAN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖNEM TAŞIMAKTADIR. BU DÜZENLEMELER BÖLGEDEKİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANANA KADAR GEÇERLİ OLACAKTIR.
1. ZİYARET, 09.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA YAYA OLARAK YAPILABİLECEKTİR.
2. ZİYARETÇİLER, GAZİMAĞUSA DR. FAZIL KÜÇÜK STADYUMUNUN BULUNDUĞU BÖLGEDEN GİRİŞ YAPARAK, DEMOKRASİ CADDESİ VE BU CADDEDE BULUNAN BİLAL AĞA MESCİDİ İLE SAHİL KESİMİNDE KENNEDY CADDESİ VE DOĞUSUNDA (DENİZ TARAFINI) İŞARETLE BELİRTİLEN BÖLGEYE KADAR (ASKERİ TESİSLER HARİÇ OLMAK ÜZERE) ALANI GEZEBİLECEKLER, DENİZE GİREBİLECEKLERDİR.
3. ZİYARETÇİLERİN, CAN GÜVENLİĞİ İÇİN YOLLAR VE İŞARETLENMİŞ BÖLGELER DIŞINA ÇIKMAMALARI, HİÇBİR BİNAYA GİRMEMELERİ, YABANİ/ZEHİRLİ HAYVANLARIN BÖLGEDE BULUNMASI GEREKÇESİ İLE ÇALI VE OTLUK BÖLGELERİN İÇERİSİNDEN DOLAŞMAMALARI, BÖLGEDEKİ İŞARET VE LEVHALARDA BELİRTİLEN İKAZLARA UYMALARI KİŞİSEL GÜVENLİKLERİ KAPSAMINDA ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.
4. SADECE ZİYARETE AÇIK BÖLGELERDEN, DRON KULLANIMI HARİÇ, FOTOĞRAF ALMASINA MÜSAADE EDİLECEKTİR. ANCAK ZİYARETE AÇILAN BÖLGE İÇERİSİNDEN DIŞARIYA HERHANGİ BİR NESNE ÇIKARILMAYACAKTIR.
5. MARAŞ BÖLGESİ’NDE BOL MİKTARDA BULUNAN VE YERLERİ AÇIKÇA GÖRÜLEMEYEN SU KUYUSU İLE FOSEPTİK ÇUKURLARI NEDENİYLE YOLLAR DIŞINA ÇIKILMASI TEHLİKE ARZ ETMEKTEDİR.
6. AYRICA, BÖLGEDE DAYANIKLILIĞINI KAYBETMİŞ YAPILARDAN DÜŞEBİLECEK PARÇALAR KİŞİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKABİLECEKTİR.
7. OLASI BİR TEHLİKE DURUMUNDA ALO 155 POLİS İMDAT HATTI ARANARAK YARDIM TALEBİNDE BULUNULABİLİR.
8. BU UYGULAMANIN DEVAMLILIĞI VE GELİŞTİRİLMESİ, SAYGIDEĞER HALKIMIZIN KURALLARA UYDUĞU MÜDDETÇE DEĞERLENDİRİLECEKTİR.
9. GEÇMİŞTEN GELECEĞE KIBRIS TÜRKÜ’NÜN VARLIK MÜCADELESİNE IŞIK TUTAN, KIBRIS TÜRKÜ’NDEN GÜCÜNÜ ALAN GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI, SİZ KIYMETLİ VATANDAŞLARIMIZLA EL ELE; MİLLETİNİN EMRİNDE, VAZİFESİNİN BAŞINDA, SİZLERİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ KORUMAYA DEVAM EDECEKTİR.

GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Paylaş

Önceki Haber

KKTC de ilk Google geliştirici öğrenci kulübü DAÜ btyo da

Sonraki Haber

Serdar Denktaş aciklama

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 8 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!