Tatar mazbatasını aldı

TATAR MAZBATASINI ALDI

TATAR: “KIBRIS’TA DEMOKRASİ VARDIR, KIBRIS TÜRK HALKI, HAKLI OLDUĞU DAVASINDA VARDIR VE VAR OLACAKTIR. HALKIN VERDİĞİ BU GÖREVİ EN İYİ ŞEKİLDE YÜRÜTECEĞİM, ÜLKEMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIM”

ŞEFİK: “TATAR YÜRÜTTÜĞÜ İKİ GÖREV ARASINDA TERCİH YAPACAK… TERCİHİNİ 3 GÜN İÇİNDE BİLDİRECEK… İTİRAZ SÜRECİ ÇARŞAMBA 17.00’YE KADAR”

Lefkoşa, 19 Ekim 20 (T.A.K): Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar bugün “Cumhurbaşkanlığına seçildiğine dair” tutanağı (mazbata) aldı.

Mahkemeler bahçesinde, Covid-19 önlemleri çerçevesinde düzenlenen törenle mazbatasını alan Tatar, sonuçların Resmî Gazetede yayınlanmasının ardından Meclis’te ant içerik göreve başlayacak.
Tatar’a mazbatasını Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik verdi.

ŞEFİK: “İKİ GÖREV ARASINDA TERCİHİNİ BİLDİRECEK”

Şefik, mazbata töreninde yaptığı konuşmada, pandemi nedeniyle ertelenen seçimin iki turda tamamlandığını ve Tatar’ın 67 bin 322 oyla seçimi kazandığını söyledi.

Şefik, Tatar’ı tebrik ederek, seçimlerde 3 binden fazla çalışan olduğunu kaydetti ve özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Bundan sonra izlenecek süreci de açıklayan Şefik, bugün Tatar’a tutanak verileceğini, yürüttüğü iki görev arasında (milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı) tercih yapacağını ve tercihini 3 gün içinde bildireceğini, itiraz sürecinin de Çarşamba saat 17.00’ye kadar süreceğini kaydetti.

Şefik, itiraz yapılmazsa sürecin tamamlanacağını, yapılırsa bunun da değerlendirileceğini ifade etti.
Sonuç Resmî Gazetede yayınlandığı zaman sürecin kendileri açısından biteceğini ifade eden Şefik, bunun ardından Tatar’ın ant içerek yeni göreve başlayacağını söyledi ve “Seçim neticelerinin ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Sayın Tatar’a yeni görevinde sonsuz başarılar diler kendisini kutlarım” dedi.

TATAR

Ersin Tatar da YSK’ya seçim için yaptığı özverili çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sundu.
Pandemiye rağmen ülkede demokrasinin nasıl çalıştığını, yönetildiğini ve gerçek iradenin gösterildiğini ifade eden Tatar, “Oy veren, vermeyen tüm vatandaşlarıma teşekkür ederim, önemli olan Cumhurbaşkanlığı’nda KKTC devleti ve halkın mutluluğu ve esenliği için çalışmalar yürütmektir” dedi.

Bunu en iyi şekilde yapacağını vurgulayan Tatar, “Kıbrıs’ta demokrasi vardır, Kıbrıs Türk halkı, haklı olduğu davasında bir kez daha seslenişte bulunmaktadır. Halkın verdiği bu görevi en iyi şekilde yürüteceğim, ülkemizi daha iyi noktalara taşıyacağım” diye konuştu.

Paylaş

Önceki Haber

YDK Yeniboğaziçi

Sonraki Haber

CB Ersin Tatar in mesaji

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − eight =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!