KALMASIN!

KALMASIN!

İSKELELİ BİR YARDIMSEVERDEN İLKOKULA ANLAMLI BAĞIŞ

128 YENİ KİTAP ŞEHİT İLKER KARTER İLKOKULU’NA TESLİM EDİLDİ

“KİTAP BAĞIŞINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMELİYİZ”

İskele’de ikamet eden ancak adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, ‘kitapsız çocuk kalmasın, her çocuk kitap okusun’ diyerek, emsal teşkil edecek anlamlı bir davranışa imza attı. Çocuklara yönelik hikayelerin yer aldığı 128 yeni hikaye kitabını, Şehit İlker Karter İlkokulu’na hediye eden vatandaş, bu davranışın herkese örnek olması için  İskele Belediyesi’nin aracılığıyla bir de mesaj verdi.

 

HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ 128 KİTAP

Şehit İlker Karter İlkokulu Müdürü Neriman Vamık tarafından teslim alınan kitaplar arasında, 10 kitaptan oluşan Ömer Seyfettin’in kaleme aldığı bütün hikayeler seti, 40 kitaptan oluşan İlköğretim 100 Temel Eser Seti, 10 kitaptan oluşan 100 Temel Eserden Seçmeler (Set 1) ve 68 kitaptan oluşan Batı Klasikleri Cep Boy Seti yer alıyor.

 

 “KİTAP BAĞIŞINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMELİYİZ”

Şehit İlker Karter İlkokula bağışladığı 128 kitap ile birçok insana örnek olacak bir davranış sergileyen ancak adının açıklanmasını istemeyen vatandaş, İskele Belediyesi’nin aracılığı ile önemli bir de mesaj verdi. Kitap bağışını alışkanlık haline getirmeliyiz diyen yardımsever, açıklamasında şunlara yer verdi:“Ekonomik durumu uygun olan vatandaşların, gelecek nesili oluşturacak bu yavrularımıza yüzlerce kitap armağan etmesine gerek yok.  İmkanları dahilinde, Okul Yetkililerine danışarak, birkaç tane de kitap satın alıp, okula armağan edebilirler.  Her aile ikişer kitap armağan etse, 250 aileden toplam 500 kitap oluşacak ve bu 500 kitabı binlerce öğrencimiz okuyacak.  Şimdiki çocuklarımız gelecekte toplumu oluşturan reşit insanlar olacaktır.  Yeni nesil oluşturacaklardır; bu yeni nesilin, okuyan, eğitimli, sorgulayan, yıkıcı değil, yapıcı eleştiren, kültürlü, kavga ederek değil, konuşarak sorunları dile getiren ve çözen bireylerden oluşması için iyi eğitim ve bilgili olmak şart.  Bu da okumadan, okuyarak öğrenmeden, bilgili olmaktan geçer.  ‘Bir kitabın, iki kitabın ne faydası olur?’ diye yanlış yoruma varılmasın… Çok şey yapar, çok şey değiştirir… Bu yüzden okullarımıza kitap armağan etmeyi bir alışkanlık haline getirmemiz lazım…”

 

OKUL MÜDÜRÜ, BAĞIŞTAN MUTLU

Kitaplari teslim alan Şehit İlker Karter İlkokulu Müdürü Neriman Vamık ise, okul kütüphanesine bağışlanan kitapların, kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi. Böyle vatandaşlar var oldukça, kitapsız çocuğumuz asla kalmaz diyen Vamık, bu davranışın, başkalarına da örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

Bozatlı anısına yarışacaklar

Sonraki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi, 6. Uluslararası Akdeniz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu’nda Kıbrıs Alıçlarının Bitkisel İlaç Üretiminde Kullanılabileceği ile İlgili Bildiri Sundu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − nineteen =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!