Teberrüken Uluçay’dan 29 Ekim Mesajı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük bayram” olarak nitelendirdiği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hepimize kutlu olmasını diler, Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygıyla yad ederim.
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 97 yıl önce bugün büyük mücadeleler ve fedakarlıklar verilerek modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Ulu Önder Atatürk, Türkiye Cumhuriyet “mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır” demiş ve muasır medeniyetler seviyesini hedef göstererek Türk Milletine emanet etmiştir.
Türk Milleti de Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplumsal varoluşunun vazgeçilmez bir unsuru olarak benimsemiş ve aradan geçen 97 yılda karşılaştığı sorunların üstesinden Cumhuriyet rejimine olan sadakatiyle üstesinden gelmiştir. Şüphesiz, bugün de karşı karşıya olduğu sorunları aynı sadakat, birlik ve beraberlik ruhuyla bertaraf ederek Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacaktır.
Kıbrıs Türk halkı da, Türk Milletinin varoluş mücadelesinin en başından bugüne kadar, laik ve hür yaşamın mihenk taşı olan Cumhuriyet rejimi ile birlikte tüm Atatürk İnkılaplarını benimsemiş ve Kıbrıs’ta hayata geçmesi için büyük mücadeleler vermiştir.
Bu vesileyle bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkilaplarının aydınlattığı yoldan şaşmadan yürüyen Cumhuriyet Meclisimiz ve Kıbrıs Türk Halkı adına Türk Ulusu’nun Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, aziz şehitlerimizi saygıyla yad ederim.
Teberrüken ULUÇAY
CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI

Paylaş

Önceki Haber

Ersin Tatar Adaya Döndü

Sonraki Haber

İskele Belediyesi Kandil Mesajı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + six =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!