Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Master Plan çalışması ‘Architecture, Construction and Design Awards 2020’ yarışmasında birincilik elde etti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Master Plan çalışması ‘Architecture, Construction and Design Awards 2020’ yarışmasında birincilik elde etti.
UKÜ dünya birinciliği kazandı
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 2017 yılından itibaren, Sydney Opera House, The Bird’s Nest Stadium Pekin, Marina Bay Sands Singapur gibi dünyada iz bırakan önemli mühendislik, şehir planlama ve mimari çalışmalara imza atmış ARUP şirketi ile yürüttüğü kampüs masterplan çalışması, ‘Architecture, Construction and Design Awards 2020’ yarışmasında, Urban Design (Built) kategorisinde dünya birinciliği kazandı.
Çalışma, Üniversite’nin güçlü yönlerini öne çıkararak, sınıf dışına taşabilen öğrenme yöntemlerini geliştirme, akademi ve toplum arasındaki sinerjiyi güçlendirme ve öğrencilerin üniversite deneyimini daha ileri noktalara taşımak gibi pek çok farklı hedefi içeriyor.
‘Architecture, Construction and Design Awards’ nedir?
‘Architecture, Construction and Design Awards’ mimarlık, inşaat ve tasarım alanlarında en seçkin örnekleri listesine alan ve 60’dan fazla kategoride ödül vererek, katılımcılara dünya trendleri arasına girme şansı tanıyan bir değerlendirme organizasyonudur. Yarışma aynı zamanda küresel çağdaş zorluklar ile başa çıkmayı başaran yenilikçi ve mükemmeliyetçi firmaların, projelerini gelecek nesillere aktarımını hedefliyor.

Paylaş

Önceki Haber

Gençlerimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için yarıştılar

Sonraki Haber

VEG & BONES CUP DEVAM EDİYOR…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + ten =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!