Mağusa mesarya Lions dan sağlığa katkı

Cumhurbaşkanı Tatar: “Sağlık alt yapımızı güçlendirdik”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, pandemi süreciyle beraber sağlık alt yapısının da güçlendirildiğini,100 yataklı Acil Durum Hastanesi’nin hazır aşamaya geldiğini, 15 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sırasında açılışının yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mağusa Mesarya Lions Kulübü’nün katkıları ile yenilenen, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Thalassaemia Merkezi, Hasta Takip Odası’nın açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Tatar, katkılarından dolayı Mağusa Mesarya Lions Derneği’ne emeği geçenlere teşekkür ederek, sivil toplum ve devlet iş birliği ile güzel şeylerin yapıldığının örneğinin ortaya konduğunu söyledi.

Thalassaemia Derneği’nin çalışmalarını uzun yıllar takip ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Sizleri de kutlamak istiyorum. Bu insanlarımızın hakları, çıkarları ve geleceğe umutla bakmaları için yaptığınız çalışmaların ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum, sizlere başarılar diliyorum” dedi.

KKTC’nin bütün sıkıntılara rağmen hastalarına özellikle Thalassaemialılara her zaman sahip çıktığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, sivil toplum ve devletin desteğiyle güzel şeyler yapıldığının bir örneğinin ortaya konduğunu söyledi.

KKTC Devleti olarak sağlığa önem verdiklerini, yaşanan pandemi sürecini çok iyi yönettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, tüm sağlık çalışanlarına fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Yeni hastane yapımlarına işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, pandemi süreciyle beraber sağlık alt yapısının da güçlendirildiğini,100 yataklı Acil Durum Hastanesi’nin hazır aşamaya geldiğini, 15 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sırasında açılışının yapılacağını söyledi.

ok

Paylaş

Önceki Haber

DAÚ saray da

Sonraki Haber

YDÜ nde korku ve gerilim severler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − eleven =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!