UKÜ Tiyatro Kulübü Öğrencilerinden KTOÖD’ne Anlamlı Bağış

UKÜ Tiyatro Kulübü Öğrencilerinden KTOÖD’ne Anlamlı Bağış
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne (ÖGDM) bağlı Tiyatro Kulübü öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahneledikleri “Alaylı Mizansen” adlı tiyatro oyunundan elde ettikleri geliri, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne (KTOÖD) 4 adet tekerlekli sandalye alarak bağışta bulundular.
UKÜ Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Naziyet Uzunboylu, kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerin bire bir sorumluluk aldıklarını ve bu sayede sorumluluk duygularının geliştiğine dikkat çekerek, öğrencilerin ekip çalışmaları dâhilinde koordineli hareket etmeyi, paylaşmayı ve karşılıklı anlayışı öğrendiklerini de ifade etti.
ÖGDM çatısı altında oluşturulan öğrenci kulüplerinin sadece öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmeyi amaçlamadığını aktaran Uzunboylu, kulüp aktivitelerine katılan öğrencilerin aynı zamanda farklı disiplin ve kültürlerden kazandıkları yeni arkadaşlıklar ile sosyal çevrelerini geliştirerek, daha kolay sosyalleştiklerini de kaydetti.
Uzunboylu, bu gibi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında amaçlarının öğrencilere toplumun bir parçası olma duygusunu aşılamak olduğunu söyleyerek, “Amacımız öğrencilerimizin akademik başarıları yanı sıra toplum sorunları ile ilgili olarak daha cesur adımlar atmalarını sağlamaktır” dedi.
Üniversite bünyesinde kültür, sanat, bilim, hukuk ve spor alanlarını içeren her türlü ilgi alanı kapsamında 40’tan fazla öğrenci kulübü bulunduğunu belirten Uzunboylu, kulüpler aracılığı ile öğrencilerimize hem farklı potansiyellerini keşfetme hem de sosyalleşmeleri için ortam yarattıklarını söyledi.
KTOÖD, Ülkedeki Engellilerin Hayata Tam Katılımlarını Sağlamak İçin Çalışıyor
KTOÖD Başkanı Günay Kibrit ise ülkedeki engellilerin hayata tam katılımlarını, toplumla iç içe kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olarak yer almalarını sağlamak adına her türlü hizmet ve donanımı verdiklerini belirterek, bu hizmet ve ihtiyaç duyulan malzemeleri sağlama aşamasında duyarlı kişi ve ya kurumların kendilerine sağlamış oldukları bağışlar olduğunu kaydetti.
Üniversitelerin toplumu şekillendirme, dönüştürme ve farkındalık yaratma konularındaki sorumluluklarının çok güzel bir örneğini yaşadıklarını ifade eden Günay Kibrit, “Bu bağış kampanyası nedeni ile bu konuda emek vermiş olan tüm UKÜ Tiyatro Kulübü üyelerine ve onları bu denli duyarlı yetiştiren hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.
Kibrit, UKÜ Tiyatro Kulübü olarak, kulüp üyeleri ile hocaların duyarlı davranışları sayesinde derneğe yapılan bağışın ihtiyaç sahibi engelli arkadaşlara teslim edildiğini de belirterek, birçok alanda KTOÖD ile UKÜ arasında devam eden işbirliğinin artarak sürdürülmesi dileklerini iletti.

Paylaş

Önceki Haber

Pandemi deprem psikoloji

Sonraki Haber

Yakın Doğu Üniversitesi’nde hayata geçirilen yeni yapılanmayla, kurumun Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Özer Turan atandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 15 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!