GMB de yangın eğitimi ve tatbikati

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI GAZİMAĞUSA BÖLGE MÜDÜRÜ KAMİL AĞCABAY BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNDE YANGIN
EĞİTİMİ VE TATBİKAT YAPILIYOR

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazimağusa Bölge Müdürü Kamil Ağcabay Gazimağusa Belediyesinde yapılacak yangın eğitimi ve tatbikatı öncesinde Başkan İsmail Arter’i ziyaret etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın görev ve sorumlulukları olan bir teşkilat olduğunu, felaket gelmeden önce tatbikat ve eğitimlerin çok önemli olduğunu ifade ederek, Gaszimağusa Belediyesi ile Sivil Savunma’nın eğitim çalışması ve tatbikatla ilgili Bölge Müdürü Kamil Ağcabay ile istişare edeceklerini söyledi. Başkan Arter, deprem, yangın, sel gibi felaketlerin ülkenin her an karşılaşabileceği felaketler olduğunu, Türkiye ve çevremize baktığımızda bu gibi felaketlere uzak olmadığımızın görüldüğünü belirterek, tedbirli olmamız gerektiğini kaydetti.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazimağusa Bölge Müdürü Kamil Ağcabay ise, Sivil Savunma olarak her yıl düzenli olarak yaptıkları daire müessese eğitimi kapsamında yerinde eğitim ve uygulamalı tatbikat planlıklarını, bugünkü toplantıda afet ve acil durumlarla ilgili personelin nasıl davranacağı konusunda bilgilendirme yapacaklarını, ardından ise tatbikat yapılacağının bilgisini verdi.

Paylaş

Önceki Haber

Çader basın toplantisindan

Sonraki Haber

DAÜ Turizm fakültesinden Prof.dr.Karatepe nin büyük basarisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × three =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!