Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Başkanı Kamil Kayral ile beraberindeki kurul üyeleri ve yetkililerini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Başkanı Kamil Kayral ile beraberindeki kurul üyeleri ve yetkililerini kabul ederek görüştü.
Görüşmede, KHK Başkanı Kayral, Cumhurbaşkanı Tatar’a komisyonun faaliyet raporlarını sundu.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun güçlü bir kurum olmasının öneminin altını çizdiği konuşmasında, KHK’nun tarafsız bir komisyon olarak kamuya sınav ve liyakat esasında kamuya memur alımını sağladığının altını çizerek bunun kamuya güvenilirlik açısından oldukça önemli olduğunu kaydederek “Sizlere fevkalade önemli görevler düşmektedir. Devletin ihtiyacı olduğu noktalara süratli bir şekilde bu istihdamları yapmak çok önemlidir. Eğer bu istihdamlar gecikirse o zaman hizmetler aksar” diye konuştu.
Devletin ihtiyaçlı olduğu noktalara personel alınmasının yanı sıra terfiler noktasında Kamu Hizmeti Komisyonu’nun işleyişinin büyük önem arz ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, hizmetlerin aksamaması için bu istihdamların süratli olmasının gerekliliğine işaret etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kamu Hizmeti Komisyonu’na duyduğu güvene vurgu yaparak başarılar diledi.
Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Başkanı Seran Aysal ve yönetim kurulunu kabul ederek görüştü.

Sonraki Haber

MORMENEKŞE ÇAGDAŞ KADINLAR BİRLİĞİ’NİN YAKIN DOĞU ZİYARETİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 16 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!