Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Civelek ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.
Burada gerçekleştirdiği konuşmada, Karadeniz Kültür Derneği gibi derneklerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kültür zenginliğine önemli katkılar yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Karadeniz Kültür Derneği’nin faaliyetlerini uzun yıllardır yakınen takip ettiğini kaydederek bu faaliyetlerin kültürel bütünleşme bakımından öneminin altını çizdi.
Karadeniz kültürünün yeni nesiller tarafından öğrenilmesi açısından derneğin faaliyetlerinin rolüne de değinen Cumhurbaşkanı Tatar, “Yeni nesillerle Kıbrıs’ta bir bütün olarak, birlik ve beraberliği savunmak en büyük temennimizdir. Bu tür faaliyetler bütünlüğü, zenginliği ve beraberliği de ortaya çıkarmaktadır. Bu, ülkemizin geleceği ve KKTC’nin bu coğrafyada güçlü bir şekilde var olması açısından oldukça önemlidir” dedi.
Anavatan Türkiye’yle ekonomik, siyasi ve kültürel bağların güçlenmesinin gerekliliğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin Karadeniz Bölgesi’yle de bağların güçlenmesi buranın menfaatinedir” şeklinde konuştu.
KKTC’nin 37’nci kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki kalabalık heyetin verdiği mesajların öneminin de altını çizen Cumhurbaşkanı Tatar, verilen mesajlarla KKTC’nin zemininin daha da güçlendiği mesajının tüm dünyaya verildiğini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Karadeniz Kültür Derneği’ne çalışmalarında başarılar diledi.
Paylaş

Önceki Haber

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği eski başkanı Vural Türkmen için İsmail Safa Camii’nde düzenlenen askeri cenaze törenine katıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 8 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!