DAÜ MATEMATİK BÖLÜMÜ BAŞARI TAZELEDİ

DAÜ MATEMATİK BÖLÜMÜ BAŞARI TAZELEDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Türk Matematik Derneği’nin turkmath.org sitesinde 2020 yılı için güncellenen sıralamasında pek çok köklü üniversitenin matematik bölümlerini geride bırakarak 2019 yılında 11. sırada yer alma başarısını gösterdi.

Sıralamalar SCI kapsamında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adresli teorik ve uygulamalı matematik alanlarında basılan makaleler sorgulanarak yapılmaktadır. 1980 – 2014 tarihleri arasındaki sıralamada 15. sırada yer alan DAÜ Matematik Bölümü, 1989 yılında kurulmuş olmasına rağmen son yıllarda göstermiş olduğu yükseliş ile 1980 – 2019 sıralamasında 14. sıraya yükselme başarısı elde etti.

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan, Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazım İ. Mahmudov ve Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arran Fernandez tüm Türkiye adresli matematikçiler arasında ilk sıralarda yer alma başarısını gösterdi. Son 8 yıl içerisinde yayınlanmış ve en çok atıf alan makaleler arasında Prof. Dr. Mahmudov “Controllability for a class of fractional-order neutral evolution control systems” ve Yrd. Doç. Dr. Fernandez “On some new properties of fractional derivatives with Mittag-Leffler kernel” makaleleri ile ilk sıralarda yer aldılar.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. ÇAVUŞOĞLU ULUSLARARASI YARIŞMAYA JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLDİ

Sonraki Haber

Yakın Doğu Enstitüsü’nün Düzenlediği “Küresel Gündem” Panelinde ABD Başkanlık Seçimlerinin Küresel Siyasete Yansımaları Masaya Yatırıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + twenty =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!