“ASPAVA ULUSLARARASI YÜZME MARATONU 2020”UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU HİMAYELERİNDE HAFTA SONU YAPILIYOR

“ASPAVA ULUSLARARASI YÜZME MARATONU 2020”UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU HİMAYELERİNDE HAFTA SONU YAPILIYOR

“YAŞAMINI DEĞİŞTİR” SLOGANI İLE YAPILACAK MARATONA 12 YAŞINDAN 74 YAŞINA KADAR SPORCULARIN YOĞU İLGİSİ VAR

“Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2020” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde 6 Aralık Pazar günü gerçekleştiriliyor.

Aspava Spor Kulübü ve Su Sporları Federasyonu işbirliğinde “CahangeYour Life-Yaşamını Değiştir” sloganı ile yapılacak olan geleneksel“Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2020” çocuk ve gençlerin katılımını artırmak amacıyla bu yıl 2 kategoride düzenlenecek.

Bu çerçevede yüzücüler 1 kilometre ve 3 kilometre olmak üzere 2 kategoride kulaç atacaklar.
Şimdiden büyük ilgi olan “Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2020”nin kayıtları 4 Aralık Cuma günü kapanacak. Yarışmaya katılacak sporcular Cuma günü mesai bitimine kadar 0533 857 1774 numaralı telefonu arayarak kayıt yapabilecekler.

Serbest stilde yapılacak olan ve şu ana kadar 12 yaş ile 74 yaş arası çok sayıda sporcunun kayıt olduğu “Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2020”nun startı her yıl olduğu gibi Yedidalga’da bulunan Aspava Restoran’ın kıyısından verilecek.

Saat 10.00’da başlayacak yarışın güvenlik önlemlerine Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik ekipleri destek verecek. Yaşanacak olası bir olumsuzluğa anında müdahale etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir ambulans da yarış alanında hazır bulunacak.

Covid-19 nedeniyle bu yılki maratona yurt dışından sporcu kabul edilmeyecek. Buna karşın
Dünya Sağlık Örgütü’nün aldığı tavsiye kararı çerçevesinde, yarış öncesinde Sağlık Çalışanları ve Covid-19’dan ölen hastalar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Her iki kategoride de yarışmaya katılan tüm sporculara madalya verilirken, dereceye giren sporcular da kupa ile ödüllendirilecek. Ayrıca tüm sporculara yarışma anısına sweatshirt, çanta, avlu ve maske takdim edilecek.
Tel:0392 228 91 07 / Fax:0392 228 3593
E-mail: basin@kktcbasbakanlik.org / / bbbasin@kktcbasbakanlik.org
www.kktcbasbakanlik.org

Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23-26 Ekim 2020 tarihinde Sırbistan’da düzenlenen Dünya Fitness Şampiyonası’nda Nev Fitness Team adına yarışanları kabul etti

Sonraki Haber

ETKİNLİK DUYURULARI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 4 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!