Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa Sarayönü Lions Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sare Tüfekçi ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa Sarayönü Lions Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sare Tüfekçi ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Cumhurbaşkanı Tatar kabuldeki konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı makamının halkla iç içe olmasının önemine değindi ve ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplumsal yardım faaliyetlerde yapılan çalışmaları takdir ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, ihtiyaçlıların sıkıntılarının aşılması için her türlü katkının yapılmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Lions Kulüplerinin dünyada uluslararası bir kuruluş olarak çalışmalar yaptığına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, ülkemizde de bu kuruluşun temsil ediliyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

KKTC’nin güçlenmesinin esas hedef olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, halkın refahı ve mutluluğu için sivil toplum örgütlerinin etkin çalışmalarının devamının gerekliliğine işaret etti. Cumhurbaşkanı Tatar fedakarlık, gençlerin katılımı ve ekip çalışmasının yardım faaliyetlerindeki önemini vurguladı.

Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle verdiği mesajlarda Kıbrıs Türk halkının mağduriyet yaşadığını vurguladığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, tüm dünyanın Kıbrıs’ta ayrı bir halk olduğunu gördüğünü kaydetti ve bu halkın mağdur edilmesinin asla kabul edilemeyeceğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Tatar, “Hakkımızı arıyoruz, hakkımızı ararken bu işin üstüne gitmek durumundayız çünkü atalarımızdan aldığımız emanet, kurduğumuz devlet ve halkımızın beklentileri bunu gerektirmektedir,” diye konuştu.

Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Girne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!