BAŞBAKAN SANER’ TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ BAŞÇERİ’Yİ KABUL ETTİ.

BAŞBAKAN SANER’ TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ BAŞÇERİ’Yİ KABUL ETTİ.
TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ BAŞÇERİ KABULDE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ, TEBRİK ETTİ
Lefkoşa, 21 Aralık 20 (T.A.K): Başbakan Ersan Saner Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ‘yi kabul etti. Kabulde Büyükelçi Başçeri Başbakan Saner’i hükümetin aldığı güven oyundan dolayı tebrik etti, görevinde başarılar diledi.
Saat 16:00’da gerçekleşen kabulde konuşan Büyükelçi Başçeri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Saner’e gönderdiği mesajları hatırlattı.
Büyükelçi, onların mesajlarında ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC hükümetiyle birlikte KKTC’nin ve Kıbrıs Türkü’nün refahı ve mutluluğu için ilerleyen dönemde hükümetin yapacağı çalışmalara elinden gelen desteği vereceğini dile getirdi.
SANER
Başbakan Ersan Saner ise, Başçeri’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın kutlama mesajları için teşekkürlerini sundu.
Anavatan Türkiye ile birlikte, KKTC’de kalıcı eserler veren bir hükümet olmanın en büyük gurur kaynakları olacağını ifade eden Başbakan Saner, “Bu konuda Erdoğan’ın tebrik mektubunda da ifade ettiği gibi KKTC’yi ileriye taşımak için ortaya koydukları kararlılıktan dolayı, tüm KKTC halkı adına teşekkürlerimizi iletmenizi rica ediyorum. Her zamana anavatan yavru vatan ortak hedefleri için Türk ulusunun özellikle mavi vatandaki hak ve çıkarlarının korunmasında iş birliği içerisinde birlikte çalışacağımıza olan inancımı belirtiyorum” dedi.
Paylaş

Önceki Haber

BAKANLAR KURULU TAMAMLANDI.. 2021 BÜTÇESİ MECLİS’E SEVKEDİLDİ

Sonraki Haber

Eğitim bakanı Amcaoğlu GMB başkanı Arter i ziyaret etti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − three =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!