BRTK MÜDÜRÜ ÖZKURT İLE YÖNETİM KURULU BAŞKANI KANLI BAŞBAKAN SANER’İ ZİYARET ETTİ

BRTK MÜDÜRÜ ÖZKURT İLE YÖNETİM KURULU BAŞKANI KANLI BAŞBAKAN SANER’İ ZİYARET ETTİ
Lefkoşa, 25 Aralık 20 (T.A.K.): Başbakan Ersan Saner,Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun 57nci Kuruluş Yıl dönümü çerçevesinde Kurum Müdürü Meryem Özkurt ve Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı’yı kabul etti.
Başbakan Ersan Saner konuşmasında, “Nice senelere” diyerek, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun 57’nci kuruluş yıldönümünü kutladı.
Başbakan Saner, kendi çocukluğunda anneannesinin havadisleri dinleyebilmek için kanalları nasıl karıştırdığını çok net hatırladığını dile getirerek, Bayrak Radyosu’nun kuruluşunun, toplumun doğru habere ulaşması için yapılan bir hareket olduğunu söyledi.
Bugün gelinen aşamada tüm dünyadaki Kıbrıs Türkleri’nin BRT’yi izleyerek yurt özlemlerini giderdiğini ifade eden Saner, ülke demokrasisinin doğru şekillenmesine yapılan katkı ve doğru, tarafsız habere ulaşılması için verilen emekten dolayı BRTK ailesini kutladı.
Kuurum müdürü Meryem Özkurt ise ziyarette yaptığı konuşmada, Kurumun çağı yakalayabilmesi adına yapılan yatırımlardan bahsetti.
3 aşamada tamamlanan yenilenebilir enerji altyapısı sayesinde ihtiyacın yüzde 70’inin karşılandığını belirten Özkurt, Kurum binası girişinde açılan “Yayıncılık Tarihi” isimli müzenin de BRT tarihine ışık tuttuğunu anlattı.
Meryem Özkurt, ziyarette Başbakan Saner’e Bayrak dergisini de takdim etti.
Paylaş

Önceki Haber

Tufan Çerçioğlu’ndan Şiir

Sonraki Haber

BAŞBAKAN SANER 21-25 ARALIK MİLLİ MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE BOĞAZ ŞEHİTLİĞİNDE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − three =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!