Berk Yağlının son klibi ve 5 Ocak’da çıkacak albümünün yerel basın duyurusu

Berk Yağlı. 21 yaşında Kıbrıslı müzisyen, gitarist, besteci, prodüktör. Şu anda bestecilik üstüne University of Sheffield’da master yapan Berk Yağlı University of Portsmouth’da Müzik ve Ses Teknolojilerinden (BSc.) bölüm birinciliği ile mezun oldu.

Üniversite eğitimi süresince bir çok müzik akımı esaslarını teorik ve pratik açıdan inceleme fırsatı bulan Berk Yağlı, edindiği deneyimleri kendi stili ile harmanlayarak kendine özgü yeni bir tarz geliştirmek için çabalamıştır. Sanatını icra ederken belirli sosyal, politik, ve felsefik mesajları vermeyi hedeflerken, toplumsal problemler konusunda da dinleyicisini düşündürmeyi amaçlamaktadır.

Sabit müziksel formatlar içinde kalmanın misyonunu gerçekleştirmede yeterli olamayacağına inanan Berk Yağlı, albümünü; bir çok farklı kompozisyon tekniğini birleştirerek, parçalarda kullandığı temaları dinleyicisine daha çarpıcı bir şekilde aktarmak üzere tasarladı. 5 Ocak 2021’de yayınlayacağı konsept albümünden bir parçayı 25 Aralık’ta müzik videosu şeklinde dinleyicilerine sundu. Albümün prodüksiyonunu da üstlenen Berk Yağlı parçaların icra, düzenleme, kayıt, mix, ve master işlemlerini de kendisi yaptı.

Muzik video linki: https://youtu.be/HkogiKZAoiY

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. HOCANIN’DAN BAKANLIKLARA ZİYARET

Sonraki Haber

Bulaşıcı hastalıklara yakalananlara karşı olumsuz tutumlar konusunda farkındalık oluşturulması önemli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!