Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik “Fine Talks” adı altındaki seminerler dizisinin yeni konukları TS-DS Tasarım Ofisinden Mimar Erhan Afşaroğlu , Mustafa Afşaroğlu ve Şelay Aykılıç olacak.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik “Fine Talks” adı altındaki seminerler dizisinin yeni konukları TS-DS Tasarım Ofisinden Mimar Erhan Afşaroğlu , Mustafa Afşaroğlu ve Şelay Aykılıç olacak.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik ve halka açık yapılan “Fine TALKS” adı altındaki seminerler dizisi içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinden dolayı bu yıl online olarak gerçekleşiyor. “Güzel Konuşmalar” anlamına gelen “Fine Talks” isimli seminerler güzel sanatlar, mimarlık ve iletişim alanlarında başarı kazanmış kişilerin mesleki deneyimlerini aktarmalarından oluşuyor. Bu haftanın konukları TS-DS Tasarım Ofisi kurucuları olacak.

Mimarlık ve içmimarlık alanlarında hizmet veren TS-DS, Erhan ve Mustafa Afşaroğlu kardeşlerin 2017 yılında kurmuş olduğu bir tasarım ofisidir. Afşaroğlu kardeşler ve Şelay Aykılıç bu ofiste mimarlık çalışmalarını sürdürmektedirler.

Erhan Afşaroğlu Trakya üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’daki UMO mimarlık ofisinde çalıştı. Ardından aile şirketi olan Prestige Group’ta “junior designer” olarak gelip kısa sürede tasarım şefliğine yükseldi. Burada çalıştığı zaman zarfında tasarladığı birtakım mobilya tasarımları dünyaca ünlü tasarım sitelerinde yayınlandı. Bir dönem part-time olarak Yakın Doğu Üniversitesinde proje derslerine girdi. 2017’ yılından beri TS-DS Kıbrıs ofisinde mimar olarak çalışmaktadır.

TS-DS’nin kurucularındanolan Kardeşi Mustafa Afşaroğlu ise Bournemouth Üniversitesini birincilikle bitirip bitirme projesini her yıl Londra’da düzenlenen New Designers Sergisinde sergilenmeye hak kazandı. Bu sergi vesilesiyle Foster and Partners’da 2 yıl çalıştı. Daha sonra “Intermadiate Designer” olarak HLW International’a geçti. Burada çalıştığı müşteriler arasında, Google ve Microsoft’un yanısıra BBDO,Sky ve Youtube gibi medya ve dijital yayın firmaları bulunuyor. 2019 yılından beri TS-DS Londra ofisinde iç mimar olarak çalışmaktadır.

Afşaroğlu kardeşlerden biri olmasa da kısa bir zaman içerisinde onu kız kardeşleri gibi gördükleri Şelay Aykılıç, 2017 senesinde aralarına katıldı. 2014 yılında Westminister üniversitesi mimarlık bölümü lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Londra’daki Lipton Plant Architects ve BuckleyGrayYeoman Architecture ofislerinde ticari ve konut projelerinde deneyim kazandı. TS-DS’ye katılmadan önce Girne Amerikan Üniversitesinde 2 yıl öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Erhan Afşaroğlu, Mustafa Afşaroğlu ve Şelay Aykılıç’ın Kıbrıs Amerikan Üniversitesi öğrencilerine meslek hayatındaki deneyimlerini ve başarı sırlarını aktararak merak edilen soruları yanıtlayacakları “Fine TALKS” Semineri 05 Ocak 2021 Salı günü, Saat 15.00 (Türkiye Saati ile 16:00) ‘da Google Meets üzerinden Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin Facebook canlı yayını olarak gerçekleşecek.

Paylaş

Önceki Haber

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Kıbrıs Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi, Günsel Sanat Müzesi ve Surlariçi Şehir Müzesi’ne Girişler Ocak Ayı Sonuna Kadar Ücretsiz!

Sonraki Haber

Güreşte olağan genel kurul hazırlığı…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 11 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!