DAÜ rektörünün RRD mesaji

kiDAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 9. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Hocanın, söz konusu mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kıbrıs Türkü’nün özgürlük mücadelesine önderlik etmiş olan Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı, ölümünün 9. yıl dönümünde büyük bir saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Son nefesini verene dek vatan ve millet meselelerini her şeyin üstünde tutan ve ölürken dahi son sözleri “Onlara söyleyin burası bağımsız bir Cumhuriyet’tir” olan liderimiz Denktaş, tüm hayatını içindeki sonsuz vatan sevgisi ile memleket davasına adamış, Türk dünyasında kendini kabul ettirmiş, yeri doldurulamaz bir devlet adamı olmuştur.

Her zaman Kıbrıs Türk Halkı ile iç içe olmasıyla ön plana çıkan Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş, gençlere değer vermesiyle de bilinmektedir. Rauf Raif Denktaş, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan pek çok mezuniyet törenine, söyleşiye ve konferansa katılmış, öğrencilerimizle sohbet etmiş ve onlara çok değerli tavsiyelerde bulunmuştur.

Doğu Akdeniz Üniversitesi olarak Merhum Denktaş’ın bağımsızlık mücadelemizdeki önemini ve yaptıklarını asla unutmayacağımızı ifade eder, kendisini bir kez daha şükranla anarım.”

Paylaş

Önceki Haber

UKÜ den RRD açıklaması

Sonraki Haber

DAÜ den eğitim etkinlikleri serisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!