DAÜ İletişim kttb ile görüştü

DAÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ SİVİL TOPLUM GÖRÜŞMELERİNE KTTB İLE BAŞLADI

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Başkanı Dr. Özlem Gürkut akademik iş birliği konularını görüşmek üzere Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen söz konusu ziyarette DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Aysu Arsoy, Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatoş Adiloğlu da hazır bulundu.

“Güvenilir Kaynaklardan Doğru Bilgiye Ulaşılmalı”
Toplumla iletişimin sağlığın önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Dr. Gürkut, DAÜ İletişim Fakültesi ile bu kapsamda iş birliklerine açık olduklarını söyledi. Dr. Gürkut, toplumun sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinebilmesi ve hastalıklar hakkında güvenilir kaynaklardan doğru bilgiye ulaşabilmesi için çalışmalar yaparak, sağlıklı iletişimin önünü açmanın da önemine değindi. Özellikle yaşadığımız bu günlerde bunun çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Gürkut, sağlık kurumları ve toplumun iyi iletişim içerisinde olması için KTTB olarak çalışmalar yaptıklarını ve yeni çalışmalar içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

“Sağlıklı İletişim Sağlıklı Toplumun Olmazsa Olmazıdır”
DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu ise; toplumun önemli bir meslek örgütü olan KTTB ile iletişim eğitimi anlamında her türlü akademik katkı ve iş birliğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek, özellikle Covid-19 pandemisi ile birlikte yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçebilmenin en etkili yolunun sağlıkçıların ve sağlık kurumlarının toplumla bire bir ve etkili iletişimde olarak yapılabileceğini söyledi. Prof. Dr. Çavuşoğlu, sağlıklı bir toplum için sağlıklı bir iletişime ihtiyacımız olduğunun altını çizerek ancak tüm paydaşların bir araya geldikleri bir ortamda buna ulaşılabilineceğini, bu nedenle DAÜ İletişim Fakültesi ve KTTB’nin iş birliğinin Kıbrıs Türk toplumu için önemli olduğunu söyledi.

Paylaş

Önceki Haber

GMB den covid 19 denetimleri

Sonraki Haber

En son kararlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 19 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!