DAÜ rektöründen kadınlar günü mesaji

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’DAN
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. Prof. Dr. Hocanın, söz konusu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“DAÜ Ailesi’nin değerli emekçi kadınları başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım. Dünya tarihinde cinsiyet eşitliğinin değeri, ne yazık ki çok geç anlaşılmış, kadınlar uzun yıllar boyunca hak ettikleri eşitliği kazanmak için mücadele etmek zorunda kalmıştır. Ancak bir kadının cesareti ve azminin, insan zihninde kalıplaşmış bu cehalet duvarını yıkmayı başarabileceği kanıtlanmış ve günümüzde dünyanın birçok ülkesinde kadınlar haklarını oldukça zor mücadeleler sonucunda elde etmiştir. Kadınlar; bu haklı mücadelelerinde galip gelerek, yalnızca erkekler değil, aynı zamanda hemcinsleri nezdinde de kalıplaşmış tabuları ortadan kaldırmış, eşitlik konusunda dünyaya önemli bir ders vermiştir.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, bu mücadelenin en önemli simgelerinden bir tanesidir. Bu gün, dünyamızda kadına karşı şiddete ve kadınların ev, iş yeri ve toplumsal hayattaki haklarının hiçe sayıldığı toplumlarda bir farkındalık yaratma fırsatı olarak görülmektedir. Bütün kadınların cinsiyet eşitliği ve kadın haklarına sahip olduğu bir dünya oluşması dileklerimle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Paylaş

Önceki Haber

Başarılı Genç Modacı Nildeniz Uzel

Sonraki Haber

Mormenekşe Çağdaş kadınlar derneği 8 Mart mesaji

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − thirteen =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!