DAÜ de mutlu son

miDAÜ’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) yönetsel hizmetler, sözleşmeli, devamlı, sürekli ve işçi personel, DAÜ’ye bağlı Turizm Döner Sermaye, İç Hizmetler Döner Sermaye ile Sürekli Eğitim Merkezi Döner Sermaye İşletmeleri’nde görev yapan personel ve işçileri ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS); DAÜ Personel Sendikası (DAÜ PER-SEN), Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı, Vakıf Yöneticiler Kurulu (DAÜ VYK) ile DAÜ Rektörlüğü arasında yürütülen çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen İmza Töreni ile imzalandı.

10 Mart 2021 Çarşamba günü, saat 15:00’te, DAÜ Senato Toplantı Odası’nda imzalanan TİS’e, DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, DAÜ PER-SEN Başkanı Erdal Altun ile Başkan Yardımcısı Kemal Karabulut imza koydu. Törende; DAÜ VYK Üyesi Ersun Kutup, Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Deniz İşçioğlu, İdari ve Teknik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serhan Şensoy ve sendika yetkilileri de hazır bulundu. Söz konusu sözleşme iki yıl süre ile geçerli olacak.

“Hepimize Hayırlı Uğurlu Olsun”
İmza Töreni’nde konuşan DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk, uzun bir çalışma sonucu gerçekleşen TİS’in DAÜ ve çalışanları için hayırlı olmasını diledi.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, göreve geldikleri andan itibaren yönetsel hizmetler ve işçi personelin çeşitli sorunları olduğunu gözlemlediklerini ve bunların çözümü için çalıştıklarının altını çizdi. Rektörlük olarak çalışanın hakkını en az sendika kadar koruma yönünde hareket ettiklerine vurgu yapan Prof. Dr. Hocanın, “El birliğiyle üniversitemizi daha da ileriye götürmek üzere gerekli adımları hep beraber atacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

DAÜ PER-SEN Başkanı Erdal Altun, Kasım ayında yetkili sendika seçilmelerinin ardından çalışanlar için çok önemli olan TİS’i iyi kazanımlarla elde etmiş olduklarını belirtti. Altun, TİS’in hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hepimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. İmza Töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş

Önceki Haber

Televizyon Programları Magazin Gündemine Yön Verdi

Sonraki Haber

DAÜ ATAUM’DAN “106. YILINDA ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 14 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!