DAÜ ATAUM’DAN “106. YILINDA ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS

DAÜ ATAUM’DAN “106. YILINDA ÇANAKKALE” KONULU KONFERANS

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle “106. Yılında Çanakkale” konulu bir konferans gerçekleştirecek.

DAÜ ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk’ün moderatörlüğünde ve Türkiye Cumhuriyeti Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Adnan Sofuoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferans Microsoft Teams üzerinden 18 Mart 2021 Perşembe günü, saat 13.30’da çevrim içi olarak gerçekleşecektir.

Konferansa https://tinyurl.com/ygchxpa4 linki üzerinden ulaşılabiliyor.

Prof. Dr. Adnan Sofuoğlu Kimdir?
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi kürsüsünden 1980 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini 1987’de, Doktora öğrenimini ise 1993’te tamamladı. 1994 yılında Öğretim Görevlisi oldu. 1998 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör oldu. 1999-2004 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Birimi’nde yarı zamanlı olarak ders verdi. 2004 yılı itibarıyla üç yıl süreyle Enstitü Müdür Yardımcılığı, 2012’den itibaren 4 yılı aşkın süreyle Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu zaman zarfında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Üyeliği ve Atatürk Araştırma Merkezi Cumhuriyet Tarihi Araştırma Birimi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ de mutlu son

Sonraki Haber

ATAOĞLU: “TAKSİT ERTELEME İÇİN KOOPERATİFLERE BAŞVURU YAPIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × one =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!