BAKAN CANALTAY: YÜKSEK ÖĞRENİMİN GELİŞMESİ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIZ

BAKAN CANALTAY: YÜKSEK ÖĞRENİMİN GELİŞMESİ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIZl
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Deniz İşçioğlu’nu makamında kabul ederek bir süre görüştü.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Canaltay, DAÜ’nün yüksek öğretim alanında ülkenin en köklü kurumlarından biri olduğunu belirterek Rektör Hocanın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Bakan Canaltay, Öğrenci Dostu Ada konsepti çerçevesinde ülkedeki yüksek öğrenimin gelişmesi için bakanlık olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Bakan Canaltay, yurt dışındaki öğrencilerin ülkeye daha ucuza gelebilmesi, destinasyon ve uçak sefer sayılarının artırılması için Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışmaların yürütüldüğünü belirterek, bu konuda kısa sürede sonuç almayı hedeflediklerini aktardı.
DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın ise Bakan Canaltay’a DAÜ Senatosu’nun 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi için almış olduğu kararlar hakkında bilgi verdi.

Paylaş

Önceki Haber

YÖDAK’TAN DAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NE ZİYARET

Sonraki Haber

DAÜ DR. FAZIL KÜÇÜK TIP FAKÜLTESİ’NDEN BEYİN FARKINDALIK HAFTASI ETKİNLİĞİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 17 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!