Mormenekşe Lavanta Kokacak

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği pandemi dönemindeki durgun ve olumsuz süreci avantaja çevirmek adına yine boş durmadı.
Dernek Başkanı Sn. Hayriye Tokyay ve yönetim kurulu üyeleri 24 Mart 2021 Çarşamba günü Tatlısu’ya Belediye Başkanı Sn. Hayri Orcan’a bir ziyaret düzenlediler. Ziyarette, Tatlısu gibi Cittaslow kapsamındaki Mormenekşe’de derneğe ait bulunan 4 dönümlük arazinin içerisine Lavanta ekimi hk Sn. Orcan’ın destekleri istenmiştir. Daha sonra da, söz konusu araziye Kıbrıs kültürünü yansıtacak bir yapının inşası gerçekleştirilecektir. Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orcan arazinin bir bölümüne dikilmek üzere 100 adet lavanta fidesi bağışında da bulundu. Dernek Başkanı, Sn. Hayriye Tokyay nazik davranışları için teşekkürlerini dile getirerek memnuniyetlerini ifade etti.
26 Mart 2021 Cuma günü Mormenekşe’ye gelip lavanta fidelerini getiren Sn.Hayri Orcan, fidelelerin dikim etkinliğinde de hazır bulundu. Dernek yönetim kurulunun, pek çok dernek üyelerinin , Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Zurnacılar’ın, Slow Food Başkanı Sn.Umut Kurşun’un , DP Genel Sekreteri Sn.Afet Özcafer’in, Belediye eski Başkanlarından Cittaslow hareketini başlatan Sn.Cemal Biren ve Mormenekşe Muhtarı Sn. Saim Aytürk de katılımcılar arasında bulunması memnuniyet verici oldu.
Verimli ve eğlenceli geçen etkinlik, pandemi kuralları içerisinde onaylı olarak gerçekleşti.
Mormenekşe Köyü bundan böyle adına yakışır bir şekilde mor lavantalarla lavanta kokulu ve renkli olacak.
Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği’nin organizeleri ve etkinlikleri örnek olurken tüm toplumumuza umut vermeyi sürdürüyor.
ki4528″ />

Paylaş

Önceki Haber

Gorona da son kararlar

Sonraki Haber

Ercan’daki COVID-19 önlemleri yolculardan tam not aldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − 3 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!