MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI’NDAN GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNİN BANDABULİYA KÜTÜPHANESİ’NE KİTAP DESTEĞİ

29 Mart 2021,

MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI’NDAN GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNİN BANDABULİYA KÜTÜPHANESİ’NE KİTAP DESTEĞİ

mi
Gazmağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 29 Mart – 4 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında bugün Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nı ziyaret ederek, Gazimağusa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bandabuliya Kütüphanesi’nde yer alacak kitapları Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’ndan teslim aldı. Gazimağusa Belediyesi Mağusa suriçinde kütüphaneye dönüştürdüğü Bandabuliya isimli tarihi eserin açılışını önümüzdeki günlerde yaparak hizmete sunacak.
Bakanlıkta gerçekleşen teslim töreninde konuşan Bakan Amcaoğlu, Kütüphane Haftası’nı kutlayarak, bu önemli haftaya daha da anlam katmak adına Gazimağusa Belediyesine kitap desteğinde bulunduklarını, belediyenin gerçekleştirdiği böylesi anlamlı çalışmalara destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Belediyeciliğin insanların hayatına dokunabildiği en önemli devlet eli olduğuna inanan biri olduğuna da dikkat çeken Amcaoğlu, Gazimağusa Belediyesine bu noktada hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür etti ve verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi. Amcaoğlu Gazimağusa Belediyesinin hayata geçirdikleri “Her Tablet Bir Gelecek” kampanyasına da destek verdiğine vurgu yaparak, belediyenin görev sahası içerisindeki bütün eğitim birimlerine tablet bağışında bulunduğunu söyledi. Bakan Amcaoğlu şunları kaydetti: “İsmail Arter ile her zaman önemli istişareler içerisinde olduk ve bu işbirliğinin devamını gerek uzaktan eğitime destek noktasında gerekse okul inşaatları noktasında devam ettireceğiz. Çünkü amacımız pandemi döneminde seyreltilmiş yüz yüze eğitim bile olsa fırsat eşitliğini sağlamak. Ben buradan, İsmail Arter’e ve Gazimağusa Belediyesine eğitime verdikleri önemli katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.”
ARTER
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, yaptığı konuşmada, verdiği destekten dolayı Bakan Olgun Amcaoğlu’na ve Bakanlığa teşekkür etti.
Kütüphane haftasının böylesi anlamlı bir desteğe vesile olduğuna da işaret eden Arter, “Bu vesile ile tüm kütüphaneci arkadaşlarımın Kütüphane Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” diye konuştu.
Belediye olarak kitap okuma alışkanlığını çoğaltabilmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Arter, bu doğrultuda Mağusa suriçinde yer alan Bandabuliya isimli tarihi eseri bir kütüphaneye dönüştürdüklerini ve açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini belirtti.

Paylaş

Önceki Haber

Ercan’daki COVID-19 önlemleri yolculardan tam not aldı

Sonraki Haber

12. SINIFLAR YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLADI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 15 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!