DAÜ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ 9. ULUSLARARASI KARİYER GÜNLERİ’NDE PROF. DR. BERRİN AKMAN’I KONUK ETTİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 9. Uluslararası Kariyer Günleri kapsamında DAÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berrin Akman’ı konuk etti.

Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Eda Yazgın moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirilen söz konusu etkinlikte Prof. Dr. Akman “Her Çocuğa Eşit Fırsat Yaratan Öğretmen Olmak” konulu sunum gerçekleştirdi. Temel Eğitim Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşen söyleşide, Prof. Dr. Akman, eğitimde eşitliğe, adillik ve kapsayıcılık boyutlarında eğitim ortamının eşitlik bileşenlerine vurgu yaptı. Prof. Dr. Akman, öğretmen adaylarına eşit fırsat yaratan öğretmen olma yolculuğunda, öğretmenlik meslek yeterlilikleri üzerine bilimsel çalışmalarına dayalı bilgi ve önerilerde bulundu.

Prof. Dr. Akman, konuşmasında çocuğu tanıma, değerlendirme, öğretmenlik stratejileri, eğitim programları, kurum kültürü, eğitimsel materyal ve donanım gibi bileşenler üzerinde durdu. Okul öncesi eğitimin başlı başına bir erken müdahale aracı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Akman, dezavantajlı çocukların gelişimsel risklerinin önlenmesi ve avantaja dönüştürülebilmesindeki yol haritasını öğretmen adayları ile paylaştı.

Etkinlik sonunda aday öğretmenlerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Akman, öğretmenlik meslek niteliklerinde, bilgi, beceri, tutum, değerler ve motivasyon boyutlarında uluslararası standartlara erişilmesi yönünde önerilerde bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

Baraka Kültür Merkezi, Bağımsızlık Yolu Partisi ve Lefkoşa Belediyesi İşbirliğiyle Umut Bahçesi’ne Yeni Fidanlar Dikildi

Sonraki Haber

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi, Mühendislik Kampı ile Geleceğin Mühendislerini KKTC’de Ağırlayacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!