Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Mescid-i Aksa’ya yönelik yapılan saldırılara karşı yayımladığı kınama mesajı

İsrail Güvenlik Güçlerinin, kutsal Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yönelik devam eden saldırılarını ve orada ibadet eden Filistinli sivil halka güç kullanarak yapmış oldukları müdahaleyi şiddetle kınıyorum. İsrail’in bu yanlışlıktan derhal vazgeçmesi gerektiğini belirtmek isterim. Saldırılarda hayatını kaybeden 9’u çocuk 26 Filistinli kardeşimize ve Filistin halkına şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına Allah’tan rahmet ve başsağlığı dilerken, hiçbir haklı açıklaması olmayan bu saldırıların bir an önce son bulması için uluslararası toplumun zaman kaybetmeden harekete geçmesini temenni ediyorum.

Kıbrıs Türk halkının mazlum Filistinlilerin her zaman yanında olduğunu belirtirken, bu vesile ile bir kez daha Anavatan ve Garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye olan desteğinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isterim.

Paylaş

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler günü dolayısıyla Ali Bolat başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği heyetini kabul etti

Sonraki Haber

GEÇTİĞİMİZ HAFTA KAPALI TURİZM KAPSAMINDA 448 KİŞİ KONAKLADI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + 12 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!