DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’DAN 18 MAYIS DÜNYA MÜZELER GÜNÜ MESAJI

DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’DAN 18 MAYIS DÜNYA MÜZELER GÜNÜ MESAJI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Hocanın, söz konusu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mayıs Dünya Müzeler Günü; araştırmanın, korumanın, devamlılığın ve kültürel mirasın toplumla iletişimini sağlamanın sembolü olarak tüm dünyada kutlanmaktadır. Müzeler, yalnızca bu mirasların rezerve edilmesini değil, aynı zamanda eğitim ve bilimsel araştırmaların devamlılığını da sağlayan önemli varlıklarımızdır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de zengin kültürü ile kültürel miraslarını korumak ve tarihini gelecek nesillere aktarmak adına pek çok çalışmalar gerçekleştirmekte, Doğu Akdeniz Üniversitesi de ihtiyaç duyulduğunda bu çalışmalara gereken tüm desteği vermektedir. Üniversite olarak her zaman kültürel mirasımızın korunmasında üzerimize düşen görevleri yerine getireceğimizi belirtir, bu vesileyle kültürel miraslarımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmaya katkı koyan herkesin 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’nü kutlarım.”

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDEN DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI YAZISI

Sonraki Haber

DAÜ-ATAUM’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BİLDİRİSİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − four =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!