DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ 21. TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR

DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ 21. TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi pandemiden dolayı bir yılı aşkın bir süredir çevrim içi olarak gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerine, 21. Turizm Haftası etkinlikleri ile devam ediyor. Çevrim içi olarak 21-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 21. Turizm Haftası “Turizmi Yeniden Başlatmak” (Restarting Tourism) teması ile düzenlenecek.

21. Turizm Haftası, 21 Mayıs 2021 Cuma günü DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç’ın gerçekleştireceği açılış konuşmasının ardından başlayacak. Program kapsamında saat 14.30’da İngiltere Park Plaza Pasta Şefi Domenico Camporeale “Pasta Şefi Olarak Kariyer” konusunda sunum gerçekleştirecek. 24 Mayıs 2021 tarihinde, saat 11.30’da “Hundred Foot Journey” isimli çevrim içi sinema gösterimi gerçekleştirilecek 25 Mayıs 2021 tarihinde ise, saat 09:30’da Turizm Fakültesi öğrencilerinin geleneksel kültür tanıtımları, hemen ardından da saat 10:30’da Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Turizm ve Otel İşletmeciliği öğrencilerinin performansları sergilenecek.

25 Mayıs 2021 tarihinde, saat 12.30’da Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri öğrencilerine yönelik Ercan Havalimanı ATC Müdürü İzzet Derkan “Pandemi Döneminde Havacılık Sektörünün Değişimi”, Gastronomi ve Mutfak Sanatları mezunu Efe Gencay ise saat 12.30’da “Pastacılık ve Ekmekçilik Deneyimleri” konulu sunum gerçekleştirecek. Saat 14.30’da ise En İyi Barista Yarışması düzenlenecek.

26 Mayıs 2021 tarihinde, saat 14.30’da DAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları mezunu Ladem Kandilli’nin gerçekleştireceği “DAÜ’den İngiltere’ye Uzanan Pasta Macerası” konulu sunum ile Turizm Haftası etkinlikleri devam edecek. 27 Mayıs 2021 tarihinde ise, saat 14.30’da En İyi Yemek Sunum Fotoğraf Yarışması gerçekleştirilecek. Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezunu Hilton Daha Katar Satış Müdürü Mehmet Kalay saat 14.30’da “Turizm’de Uluslararası Kariyer Fırsatları” konulu sunum gerçekleştirecek.

28 Mayıs 2021 tarihinde de, saat 10.30’da En İyi Genç Şef Yarışması düzenlenecek. Saat 14.30’da Mutfak Eğitmeni Alain Hostert’in gerçekleştireceği “Profesyonel Şef Kariyeri” ile ilgili sunumun ardından etkinlikler sona erecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, her yıl düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerinin bu yıl dünya genelinde yaşanan pandemiden dolayı çevrim içi olarak gerçekleştirileceğini belirterek, geçmiş yıllarda olduğu gibi farklı kültürlerin tanıtılması, ulusal ve uluslararası isimlerle söyleşiler, mezunlarla kariyer yolculuğu gibi öğrencilerin ilgisini çekebilecek etkinliklerin hafta kapsamında gerçekleştirileceğini belirtti. Prof. Dr. Kılıç, 21. Turizm Haftası kapsamında yemek ve barista gibi çevrim içi yarışma etkinliklerinin de düzenleneceğini ifade etti.

Etkinliklerin çevrim içi olarak gerçekleştirilmesinin hiçbir sıkıntı yaratmayacağına değinen Prof. Dr. Kılıç, pandemi koşullarından dolayı çevrim içi etkinliklerin hayatımızın bir parçası haline geldiğini vurguladı. Bu tarz etkinliklerin öğrencilerin motivasyonunu sağlamada büyük önem taşıdığının da altını çizen Prof. Dr. Kılıç, 21. Turizm Haftası etkinliklerine herkesi davet etti.

Paylaş

Önceki Haber

Yakın Doğu Oluşumu Müzeleri Geçmiş ve Gelecek Arasında Güçlü Bir Köprü Kuruyor

Sonraki Haber

BRTK Yayıncılık Tarihi Müzesi Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − two =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!