Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin çocuklar için hazırladığı “Basdelli” isimli masal kitabı Pazartesi’nden itibaren tüm devlet kütüphanelerinde de ücretsiz dağıtılacak

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin, ilkokul çocuklarına armağan etmek amacıyla yayınladığı masal kitabı, Kıbrıs’ın en çok bilinen halk masalı “Basdelli”, Lefkoşa’da Kültür Dairesi’nden ücretsiz olarak dağıtılıyor. Kültür Dairesi Yayını olan masal kitabı, 24 Mayıs 2021 Pazartesi gününden itibaren Lefkoşa AKM Milli Kütüphane’de ve bölgelerdeki Girne, Güzelyurt, Gazimağusa, İskele, Akdoğan, Mehmetçik, Değirmenlik ve Yeni Erenköy Halk Kütüphanelerinden de kitabı okumak isteyen çocuklara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat’ın editörlüğünde ve sunuş yazısıyla okuyucuya sunulan Basdelli “Kıbrıs Meselleri Derlemeler 1” başlığıyla geçtiğimiz hafta yayınlandı. Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat sunuş yazısında da ifade ettiği üzere konuyla ilgili açıklamasında “Kültür Dairesi olarak, çok önemli gördüğümüz bu ve benzeri değerleri topluma ve geleceğe aktarma misyonu çerçevesinde, Kıbrıs Türk masallarını derleme, yayınlama ve bir kaynak oluşturma ile ilgili çalışmaları sürdüreceğimizin bilinmesini isterim” dedi.

Basdelli isimli masal kitabını Ayten Özgener nakletti, Araştırmacı – Yazar Nurperi Özgener derledi, Ressam – Yazar Kemal Behcet Caymaz resimledi ve düzeltisini Erdinç Akgür yaptı. Kitabı okumak isteyen çocuklar, Lefkoşa’da Kültür Dairesi ile AKM Milli Kütüphane’ye ve bölgelerde de, Girne, Güzelyurt, Gazimağusa, İskele, Akdoğan, Mehmetçik, Değirmenlik ve Yeni Erenköy Halk Kütüphanelerine mesai saatleri içerisinde giderek kitabı ücretsiz olarak alabilecekler.

Paylaş

Önceki Haber

Kıbrıs Biyolojik Çeşitlilik Araştırmaları Derneği Kuruldu

Sonraki Haber

“HÜKÜMSÜZ” DİZİSİNİN, KADIN CİNAYETLERİNİ ÇÖZEN AVUKATI HANDE DOĞANDEMİR: “ERKEK SENARİSTLER KADIN KARAKTER ÜZERİNE DÜŞÜNMÜYOR”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 20 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!