DAÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK GÜNÜ KAPSAMINDA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

DAÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK GÜNÜ KAPSAMINDA ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi 14 Mayıs Eczacılık Günü kapsamında etkinlik gerçekleştirdi. Türkiye’de Eczacılık mesleğine yönelik ilk bağımsız eğitimi vermek üzere 14 Mayıs 1839 tarihinde Mektebi Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’ye bağlı bir Eczacılık sınıfı açılmıştır. Bu nedenle modern eczacılık öğretimine başlanmasının yıl dönümü olan 14 Mayıs 1968 yılından bu yana Eczacılık Günü olarak kutlanmaktadır.

Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrim içi olarak 20 Mayıs 2021 Perşembe günü, saat 14:00’de gerçekleştirilen etkinlikte TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ecz. Anooshirvan Miandji “Ne Yaparsak Bilim İnsanı Oluruz? Bilim Felsefesine Giriş” konulu sunum gerçekleştirdi.

DAÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar sunum öncesinde gerçekleştirdiği konuşmasında tüm dünyanın Covid-19 pandemisi ile mücadele ettiği bu süreçte sağlık personelinin ve sağlığa yapılan yatırımların öneminden bahsetti. Prof. Dr. Koşar “Pandemi döneminde hayatını kaybeden başta meslektaşlarımız Eczacılar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının huzurunda saygıyla eğiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından Dr. Ecz. Anooshirvan Miandji bilim felsefesi üzerine yaptığı konuşmasında öğrencilere ve genç araştırmacılara bilim insanı olmak için uygulanması gereken süreç, bu süreçteki doğrular ve yanlışlar, topluma faydalı olma yolları ve ileride kendimizi nerede görmek istiyoruz gibi konularda bilgiler verdi. Ayrıca konuşma sırasında kendi hayatındaki deneyimlerini öğrenciler ile paylaşan Dr. Ecz. Anooshirvan Miandji gerçek hayattan örnekler verdi.

Dr. Ecz. Anooshirvan Miandji Kimdir?
Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Dr. Ecz. Anooshirvan Miandji yine aynı Üniversite de doktora eğitimini tamamladı. 2016-2020 yıllarında Oxford Üniversitesi’nde Bilim Felsefesi, Eleştirel Düşünme, Bilgi Teorisi ve Psikolojisi üzerine doktora eğitimini tamamladı. Bu alanda pek çok kitabı farklı dillerde basıldı.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERİNİ ONURLANDIRDI

Sonraki Haber

İSKELE TÜRK MAARİF KOLEJ BİNASI’NIN İNŞAATI BİTTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 10 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!