CB Ersin Tatar Gazimağusa belediyesinde basgan İsmail Arter ile görüştü

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gazimağusa Belediyesi’ne gelerek görüşme gerçekleştirdi.
   Burada Gazimağusa Özel Egitim Merkezi’ne yaptığı ziyarete değinen Cumhurbaşlanı Tatar, merkezin çalışmalarını taktir etti.
   Kapalı Maraş’ın açılmasıyla birlikte Gazimağusa’nın  turistik açıdan cazibe merkezi olduğuna vurgu yaptı.
   Yaşanan pandemi dönemine rağmen Maraş’ın ziyaretci akınına uğradığının altını çizen Tatar, pandeminin tamamen bitmesinin ardından bölgeye çok daha fazla ziyaretçi geleceğine işaret etti.
   Çalışmaları yerinde görmek ve istişare etmek kendini son derece memnun edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, çalışmaları başarıyla  yürüten tüm personele teşekkür etti.
   Dün akşam itibariyle Türkiye Cumhuriyetinden 50 bin aşı daha geldiğini ifade eden Tatar, daha önce Türkiye Cumhuriyeti’nden 140 bin, Avrupa Birliği’nden ise şu ana kadar 35 bin aşı alındığını söyledi.
   Böylece % 20’nin üzerinde aşılanma oranıyla yaz sezonuna girileceğini ifade eden Tatar, ” inşallah bunun arkası da gelecektir, çünķü Türkiye Cumhuriyeti aşı aldikca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de verilecek” dedi.
   Uzun zamandan beridir alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve halkın duyarlılığıyla birlikte pandeminin iyi yönetildiğine vurgu yapan Tatar, vaka sayılarında görülen önemli düşüşün de bunun göstergesi olduğunun altını çizdi.
   Gazimağusa Bölgesi’nin turizm potansiyeline vurgu yapan Tatar, Maraş açılımı ve kentteki öğrenci potansiyeliyle kentin pandemi önceki ekonomik seviyeye ulaşacağına inanç belirtti.
   Geçmiş dönemde hazırlanan ancak onaylanmayan Gazimağusa, Yeniboğaziçi, İskele İmar Planı’na da değinen Tatar, planının Maraş’ın tamamını kapsayacak şekilde revize edilerek, halkın ve ilgili çevrelerin çoğunlukla destekleyeceği şekliyle tekrar ele alınacağını sözlerine ekledi.
   Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
   İmar planının önemine işaret eden Arter, imar planının en az 20 yıl ilerisini düşünerek planlanması gerektiğini ifade etti.
   Maraş’ın tanamının imar planı içinde düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Arter, altyapı çalışnalarinın da kentin tanamını düşünerek revize edilmesinin önwmine değindi.
   Maraş’la ilgili belediyenin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi veren Arter, şehrin diğer bölgeleriyle ikgili de altyapı çalışmaların devam ettiğini söyledi.
   Arter, bugün imzalanan protokolle Salamis Yolu olarak bilinen İsmet İnonü Bulvarı’nın ikinci etabının da bir yıl içinde tamamlanacağının müjdesini verdi.
   Belediye bünyesinde sağlık çalışanları ve belediye personelinin ortaklaşa çalışmadıyla PCR testi yapıldığını belirten Arter, yaşanan süreçte sağlık bakanlığının yükünü hafifletmeye çalışıldığını vurguladı.
   Görüsmenin ardindan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Maraş’ı ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.
Paylaş

Önceki Haber

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN İSMET İNÖNÜ BULVARI 2. ETAP DÜZENLEME PROJESİ’NİN İHALE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sonraki Haber

DAÚ İLE LİMAK CYPRUS DELUXE HOTEL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 4 =

error: Kopiyalamak Yasakdır !!